Як вибрати надійного туроператора?

Якість вашого відпочинку прямо залежить від того, якого туроператора ви виберете. Однак складно визначити, яка турфирма краще й надійніше, особливо якщо ви подорожуєте в перший раз. Починаючі туристи часто не знають яке запитання поставити, як оцінити ступінь надійності організації. Ми дамо кілька порад про те, як зробити

правильний вибір.

Із чого почати вибір туроператора?

Форуми й рейтинги

Почати вибір туроператора потрібно з пошуків в інтернеті. Вдайтеся до допомоги форумів мандрівників, почитайте відкликання, поставте уточнюючі запитання. Деякі незалежні сайти пропонують увазі відвідувачів рейтинги надійності агентств. Виберіть до розгляду кілька туроператорів з найкращою репутацією. А вона, як відомо, складається з багатьох факторів. Це й тривалість роботи в тревел-середовищі, і відгуки клієнтів, і заслужені нагороди.

Збираємо інформацію

Можна також звернутися до відкликань друзів і знайомих, які вже користувалися послугами певних операторів.

Далі для кожного обраного туроператора перевірте наступне: наскільки великий розмір і штат співробітників організації, є чи в неї філії й постійні корпоративні клієнти. Усі ці моменти також є підтвердженням гарної репутації фірми.

Крім того, у маленької фірми може зайняти більше часу складання й замовлення документів, бронювання номерів у готелях. Зате в деяких випадках невелика організація може запропонувати вам ексклюзивний тур, у той час, як у великій ви таких пропозицій не знайдете.

Крім інформації про клієнтів, можна спробувати знайти партнерів туроператора. Якщо вони є, це говорить про професійну довіру до компанії.

Сайт компанії

Практично в кожної сучасної організації є сайт в інтернеті. Це зручно співробітникам і клієнтам. Перші можуть оперативно ділитися інформацією, а другі - одержати цю інформацію й поставити запитання. Єдине на сайті, до чого слід ставитися з обережністю, це рекомендації клієнтів, адже написати їх може будь-який відвідувач.

Перше відвідування

Отже, ви вибрали надійного туроператора, з яким плануєте співробітничати, і прийшли в офіс компанії. Що робити далі? Відповідь проста: задавайте якнайбільше питань. Які міста й країни краще відвідати в той або інший сезон? Де можна безпечно відпочити? Які документи потрібні для подорожі? Які існують "підводні камені"? Оціните відповіді агента, а також те, як у турфирмі ставляться до клієнтів взагалі. Наскільки повну інформацію вони надають, чи грамотно роблять це. Скільки часу потрібно співробітникові для того, щоб сформулювати відповідь на запитання. Якщо щось при спілкуванні викликає у вас сумніву, краще вибрати більш надійного туроператора серед інших фірм.

Один тур за різними цінами

Багато запеклих мандрівників при виборі тура зустрічалися з тим, що в різних операторів вартість поїздок з однаковими параметрами може різнитися на кілька тисяч рублів. Чому так відбувається? Усі просто - туроператор може встановити ціну нижче, щоб більшість потенційних клієнтів вибрали його послуги. Якість вашого відпочинку буде залежати від того, хто є стороною, що ухвалює. Тому якщо у вас склалася ситуація, коли вибір коштує між двома поїздками за різними цінами, уточните в обох агентів, хто представляє сторону, що ухвалює. Якщо почуєте у відповідь назву однієї й тієї ж компанії, сміло вибирайте більш дешевий варіант.

Відповідальність туроператора

Багато туристів при найменших безладдях обвинувачують туроператора. Але далеко не завжди відповідальність лежить на ньому. Приміром, за затримку рейсу відповідає авіакомпанія, за відсутність місць у готелі (ті ситуації, коли вам пропонують аналогічний номер в обраному або в іншому готелі, посилаючись на зайнятість номерів потрібної категорії) найчастіше несе відповідальність адміністрація, за погодні умови (приїхали на відпочинок "не в сезон") - представник турагентства, що не попередив про погоду.

Тепер поговоримо, за що ж відповідальний туроператор.

Трансфер

Якщо вам не надали транспортний засіб, який повинний доправити вас у готель, якщо затримали машину, або умови поїздки були жахлива - усі претензії можете пред'являти фірмі-операторові.

Гід

Гід некомпетентний, грубіянить, спізнюється на екскурсії, не реагує на зауваження й скарги, надає некоректні розклад і маршрут поїздки. У цьому випадку скаргу потрібно направити операторові.

Інформування

У зоні відповідальності оператора також перебуває все інформування відносно обраного маршруту, розкладу, рівня обслуговування, документів для поїздки.

Як скласти претензію

Якщо в ході подорожі щось пішло не так, бажане зафіксувати, що відбувається на диктофон, камеру й т.п. і прикласти дані до письмової претензії, яку можна скласти по приїзду на батьківщину.