Як вибрати зручне й практичне взуття?

Взуття - не менш важливий елемент гардероба, чому одяг. Вона не тільки надає красу ногам, але й забезпечує комфорт пересувань, а також захищає наші ніжки від зовнішніх впливів.

Вибирати взуття потрібно залежно від її призначення - зручна й легка для прогулянок, вишукана для світських вечірок, стругаючи - для ділових зустрічей. Основний критерії вибору зручних туфельок або чобітків - якість.

Більшість модниць при покупці нових босоніжок або черевичків не замислюються про те, що вони не тільки підкреслюють красу ніг, але й впливають на їхнє здоров'я. І проявляється цей вплив не відразу, а згодом. Тому «одяг для ніг» повинна бути комфортної. Ми пропонує вашій увазі кілька рекомендацій про те, як вибрати зручне й практичне взуття.

Матеріал і каблук взуття

Для будь-якої пори року радимо вибирати взуття з натуральних матеріалів. Звичайно, вона коштує досить дорого, зате ви не будете випробовувати дискомфорт при носку.

У наш час можна купити взуття з різними практичними бонусами - масажними устілками, підошвами із пружних матеріалів і т.д. Завдяки ним ходьба стає значно зручніше, а здоров'я ніг поліпшується. Найбільш популярні натуральні матеріали для проведення взуття - шкіра й замша. Шкіра відмінно ухвалює форму ноги, не викликає пітливості, а виходить, і неприємних заходів. Замшеві черевики - зручні й легені, вони добре пропускають повітря, даючи ступням можливість «дихати». Однак вони більш вимогливі в догляді й легко промокають, а це досить непрактично.

Що стосується каблука, основні рекомендації наступні. Висока шпилька неблаготворно впливає на кровообіг у посудинах ніг, і навіть може стати причиною деформації ступні.

Але й взуття з повністю плоскою підошвою виявляє такий же ефект. Тому для повсякденного використання краще вибрати практичні туфлі, чоботи або босоніжки на каблуці висотою 2-5 сантиметрів - у них вам буде зручно.

Орієнтуємося в розмірах взуття

Розмір будь-якого взуття дорівнює довжині ступні ( від п'яти до кінця найбільш довгого пальчика), округленої в більшу сторону до половини сантиметра.

Такий міжнародний стандарт. Але, по-перше, у різних країнах можуть бути передбачені свої стандарти, а по-друге, багато виробників орієнтуються на свої власні розмірні таблиці.

Крім розміру дуже важливий критерій повноти. Це цифра, що позначає обхват ступні в найбільш широкій її частині. Складність вибору укладається в тому, що повнота не вказується в маркуванні, так що приміряння необхідне в кожному разі. І ще - якщо модель буде вам малувата, продавець може запропонувати придбати кошт-розтяжку. Помятайте -розтяжка діє тільки на натуральну шкіру або замшу, і ніяк не в тому випадку, якщо туфелька мала вам на два розміри.

Поради щодо вибіру практичного взуття

Отже, ви зупинили свій вибір на зручній на ваш погляд моделі. Як зрозуміти, що ви не помилилися? Для початку надягніть її й пройдіть по торговельному залу кілька метрів. Потрібно, щоб при ходьбі ніщо не викликало дискомфорт. Якщо ваші ноги злегка різняться по розміру, орієнтуйтеся при покупці на більший. Туфлі або чоботи, які давлять ще в магазині, відразу залишіть на полку - навіть розтяжка вам чи навряд допоможе. Але й занадто вільні туфлі вибирати не варто - вони будуть бовтатися на ногах, а виходить, ходити буде незручно.

Практичне взуття - без гострого носка, не туга, не давить. Найчастіше вона проводиться на гнучкій підошві, яка легко гнеться при ходьбі. Внутрішня обробка м'яка, добре облягає ногу, не натирає. Парна фурнітура - однакова, застібки працюють і не «заїдають», декоративні елементи не викликають незручностей при ходьбі.

Не варто обмежуватися примірянням однієї туфлі з пари, потрібно обов'язково надягти обидві й пройтися по залу.

Якщо ви мають намір заощадити, радимо робити покупку заздалегідь. Тобто, зимові чоботи купуйте навесні, літні босоніжки - восени і т.д. Коли сезон закінчується, багато магазинів установлюють істотні знижки на продукцію.

За допомогою нескладних рекомендацій ви легко виберете практичне й зручне взуття на будь-який сезон. Удалого придбання!