Правильний шоппінг

Якщо ми все-таки шопінгуєм самостійно, краще врахувати кілька важливих моментів, які допоможуть вам грамотно підібрати ПОТРІБНІ речі.

1. Похід по магазинах — подія, яка коштує того, щоб присвятити йому цілий день. Завжди потрібно чітко знати за чому йдеш у магазин: костюм, сумочка, туфлі, блузка, колготки... Коли є чітка мета, те менше ймовірності того, що купиш щось зайве або не потрібне попутно.


Якщо ціль нова сумка, потрібно чітко представляти: якого кольору вона повинна бути, якої форми (квадратної, прямокутної, округлої, овальної і т.д.), з якими ручками (у руках або на плечі зручніше буде носити), фурнітура: під срібло або золото (тут треба чітко представляти з яким взуттям і верхнім одягом найчастіше ви будете її носити), розмір: для постійної носки (відповідно містка) або невелика для виходу або нечастого використання й, звичайно ж, вартість, яка б вас улаштувала, вона й визначить місця пошуку сумки.


Якщо це чоловічий костюм, то важлива цінова політика, яка визначить якість костюма: 100 % вовна (можливо з додаванням шовку) або синтетика ( найчастіше російський виробник); для чого (потрібний костюм: для повсякденної носки ( відповідно, кольору: сірий Іабо синій, можливо коричневий, якщо на роботі відсутній дресс-код і можна дозволити собі casual, або для врочистих заходів, ділових зустрічей або побачень після 17.00 — тоді тільки чорний! Синій костюм, нагадаю, є універсальним, тому його можна носити в будь-який час доби. Крій: приталений (це, як правило, італійські або турецькі бренди і їх собі можуть дозволити стрункі чоловіки), або прямий силует (німецькі бренди, добре підійдуть щільним або повним чоловікам).

Якщо просто хочеться якої-небудь нової речі... однаково, точно визначите, яку річ ви прагнете купити. Полки магазинів кишать спокусами, але скупити їх неможливо. Тому загляньте в шафу й розв'яжете, чого саме в ньому не вистачає. Погортайте модні журнали, виберіть звідти кілька речей актуальних у цьому сезоні, потім ще загляньте в шафу й подивитеся, із чим ви будете носити новинки. Ще один погляд у журнал і чесне питання самому собі: «А я и справді буду це носити? Або я прагну цю річ тому, що вона добре виглядає на моделі? Наскільки вона відповідає мені й моєму способу життя?». Покопавшись у собі, ви, нарешті, точно зрозумієте, що саме вам потрібно.

2.Тепер, коли в голові намалювалася майбутня покупка, відправляйтеся в магазин. Починайте пошук, необхідної вам речі з тих магазинів, де у вас є знижки, потім обійдіть усі інші. Скрізь обертайте уваги на ціни й асортименти. Я люблю унікальні речі й ніколи не куплю ту річ, яку вже десь бачила, а якщо вона лежить у кожному магазині — розчаровуюся в ній миттєво.

3. За покупками відправляйтеся ранком, краще в будень, або у вихідні, тому що в першій половині дня людей менше й продавці не такі утомлені. А и у вас є досить часу, щоб усе обміркувати.

З обережністю ставитеся до рекомендацій продавців: їм

нараховується відсоток із продажів, і він хвилює їх набагато більше, ніж ваша привабливість. Продавцеві необхідно чітко пояснити, що саме потрібно й рішуче відкидати його спроби усучити «щось дуже схоже».

Не соромся говорити «ні». Формула «Я ж стільки переміряла, незручно нічого не купити» повинна трансформуватися в наступну: «Я маю право на вибір, я одержую задоволення від самого процесу, і коли я знайду те, що мені дійсно потрібно — обов'язково куплю. А продавці зобов'язані мені в цьому допомагати, це їх обов`язок

Застосовуйте річ, стільки часу, скільки потрібно, щоб сумніву зникли остаточно.

Твердою рукою відкладайте убік те, що вам мало або велике, не сполучається з вашим кольоротипом, вийшло з моди, у чому ви відчуваєте скутість. Коли покинете примірювальну, у вас у руках повинні залишитися лише речі, які сидять ідеально.

4. Черга в касу — привід ще раз переконатися в правильності вибору.

Отже, запитаєте себе: «Я точно буду це носити?» і спробуйте не обманюватися.

Подумки переберіть свій гардероб. Покупка повинна сполучатися з тим одягом, який уже є. Якщо згадаєте хоча б дві речі, які підійдуть до того, що ви вибрали — оплачуйте покупку. Також необхідно чітко представляти, куди ви зможете це одягти.

5. Розпродаж («Sale»). На думку багатьох, розпродажу — відмінна можливість накупити купу одягу за мінімальні гроші. Однак будьте уважні: нерідко, побачивши небувало низькі ціни, ми втрачаємо голову й беремо речі про всякий випадок, просто тому, що « за таку ціну не купити було неможливе». А потім думаємо, куди все це діти, адже цей топік абсолютно не в нашому стилі, а щоб влізти в ті звабні брючки треба скинути кілограмів десять. До того ж, ви певен, що в наступному році ці речі не вийдуть із моди?

Зрозуміло, ніхто не говорить, що ходити на розпродажі не треба. Хочеться — ідіть. Але тримаєте себе в руках і не втрачайте пильності. Вам дійсно може посміхнутися удача, і ви знайдете оригінальну дизайнерську річ, яка іншим часом вам може виявитися не по кишені, крім того, часто може посміхнутися удача й в stok-центрах найголовніша вимога до речей тут — це їх унікальність!

Мені приносить величезну радість річ, яку вдалося «урвати» так адекватні гроші, я певен, що вона в єдиному екземплярі, а значить актуальна й модна! Якщо ж є сумніву в тиражі, то я дивлюся їсти чи можливість щось змінити: поміняти ґудзика, пришити рюшу, зробити вставку, обіграти аксесуарами.

6. Шийте речі на замовлення. Купити марочну річ — багато розуму не треба. Зараз громадськість тягнеться до всього шикарного, дорогому й... ексклюзивному. Індивідуальність стає світовим трендом, що надихає «творців» одягу на дивні відкриття. Модно не те, що все носять, а то, чого більше ні в кого немає! Перегортайте журнали, розглядайте розкручені бренди, знаменитостей по телевізору, примірте речі в дорогих магазинах — а потім ідіть і замовляйте своєму кравцю річ фасону, що сподобався, тільки підігнану під ваші параметри й індивідуальні особливості, а можливо, і з якими-небудь оригінальними доповненнями.

Мені повезло, у мене шиє мама, тому ми з нею є дизайнерами мого одягу! Це приносить море позитивних емоцій і дозволяє розкривати весь творчий потенціал. Напевно тому в мене таке ревне відношення до одягу, який продається в магазині: ціна повинна відповідати якості! Є речі, наприклад чоловічі костюми, які краще купити, і у випадку, якщо річ потрібно небагато доробити (забрати довжину штанів або рукавів, приталити, тому що бувають особливості будови фігури, шліци якщо їх дві бувають небагато варто підшити в підстави), те я привожу клієнта до перевіреного кравця.

За нескінченними приміряннями час пролітає непомітно. От і вечір настав, а купити все, що хотілося, не вдалося. І не страшно, зате у вас є привід ще на один день продовжити собі задоволення. А може ви погано представили ту саму покупку, як вона повинна виглядати — це часта причина довгих пошуків!

Бажаю вам щоб ваш шопінг був удалим і продуктивним, а гардероб актуальним і улюбленим!