Canon

1934

1934

1935

1953

1956

Слоган: You can — Canon

Історія цієї відомої нині всім і кожному, хто взагалі знає, що таке фототехніка, компанії почалася в 1933 році, коли два молоді японські інженери — Горо Йошида (Goro Yoshida) і Сабуро Учида (Saburo Uchida), створили невелику лабораторію Seiki Kogaki Kenkyujo. Небагато пізніше вона буде перейменована в Precision Optical Instruments Laboratory. Метою було поставлене створення японської камери, яка б могла встати в одному ряді з легендарними німецькими. Грошей катастрофічно не вистачало, і невідомо чому б усе закінчилося, якби не фінансова підтримка лікаря-гінеколога Такеши Митараи (Takeshi Mitarai). Будучи близьким іншому Учиды, він надав молодої компанії необхідну суму.

Перший час друзі займалися тим, що накупивши німецької апаратури, розбирали й ретельно вивчали її. Але перша їхня власна розробка зовсім не була банальним клоном. Їм удалося розробити щось особливе, наскрізь просочене японським духом: навіть назва їй дали на честь многорукой буддистської богині милосердя — Kwanon. Камера вийшла винятково вдалої й навіть стала вважатися одним з видатних японських досягнень того часу*. Окрилені настільки вдалим починанням, друзі замислюються про вихід на міжнародний ринок. Так 26 червня 1935 року з`являється бренд Canon — удала адаптація назви першої камери (виробник якої став тепер називатися Precision Optical Industry Co., Ltd.). Найперша модель була зроблена в дуже малій кількості**, потім на зміну їй прийшла модель Hansa. Перший час випускалися лише самі камери, на які встановлювалися об`єктиви Nikkor (нині цей бренд належить головному конкурентові Canon — японської компанії Nikon).


Hansa Canon
Hansa Canon (1936 рік)


Другу світову війну, як відомо, Японія із тріском програла. Але Precision Optical Industry Co., Ltd. устояла. Багато в чому завдяки окупантам, які із задоволенням здобували її продукцію (японцям у той час був не до камер). Але цього явно не вистачало. Тому Такеши Митараи (, що став з 1942 року президентом компанії) створює два дочірні підприємства — Akatsuki-Musen Co., Ltd., по проведенню радіоприймачів і Kashiwa-Yakugyu Co., Ltd., що займався фармацевтикою. В 1949 році закриті — як тільки країна стала вибратися із кризи, необхідність у цих додаткових ринках відпала. Втім, надалі, тільки фотоапаратурою справа однаково не обмежилася

1947 рік знаменний для компанії тим, що вона стала називатися Canon Camera Co. Inc. Ця назва зберегтися до 1969 року, після чого буде скорочено до сучасного Canon Inc. (скорочення відбулося через значне розширення проведення, що не обмежувався вже тільки фотокамерми).

Canon починає розширювати модельний ряд камер, що випускаються. З`являються перші «зеркалки». Оптикові починають провадити свою, поступово поліпшуючи її якість. 60-і роки ознаменувалися появою інших видів техніки — лазерних і струминних принтерів, копіювальних устроїв, калькуляторів, відеокамер, проекторів… Обсяги виробленої продукції ростуть, з`являються перші виробничі потужності за рубежем. В 1976 році з`являється камера Canon AE-1, відмінною рисою якої стало наявності мікрокомп`ютера «на борті» — нечуване досі справа. Взагалі, серед розробок компанії багато інноваційного й унікального. На сьогоднішній день популярні три лінійки: Ixus, Powershot, EOS. Про камери компанії можна довідатися в віртуальному музеї (англ.)


Canon EOS 550D
Canon EOS 550D (2010 рік)


Штаб-квартира Canon перебуває в Токіо, Японія (Tokio, Japan). Представництва розкидані по усьому світу. Виробничі потужності перебувають у Китаї й Тайваневі, але вся професійна техніка збирається винятково в Японії. Кількість працівників обчислюється сотнями тисяч. У групу Canon входить дві сотні компаній, що випускають найрізноманітнішу продукцію

*) Всупереч поширеній думці, довоєнна Японія зовсім не була такий вуж зовсім відсталою країною, який її зараз часто описують. Можливо, що вона й не дотягала до загальносвітового рівня, але видатні досягнення були й тут. Особливо на військовому поприщі. Саме Японії належить честь створення найбільшого в історії лінкора — суперлінкора «Ямато». Саме отут зуміли створити підводний човен з найвищої на той момент підводною швидкістю ( на шкоду, щоправда, іншим якостям). І саме в цій країні зуміли розробити торпеду з кисневим рушієм, зі створенням якої не впоралися ні в США, ні у Великобританії, ні навіть у Німеччині — країні, підводні човни якої були для Союзників сьогоденням прокльоном

**) Згідно з офіційною інформацією, з них збереглася тільки одна модель, яка зберігатися в самої Canon. Але існує легенда, згідно з якою якийсь мандрівник нібито бачив одну таку камеру в магазинчике торгуючому різним дрібним барахлом на задвірках Індії. Придбати він її не зумів, тому що магазин був закритий. Так що можливо, що де те у світі ще збереглася парочка екземплярів. І якщо вам раптом у руки потрапить такий раритет, то можете бути впевнені — коштує він тепер надзвичайно дорого.

Canon у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
3Найбільші японські бренди (Japan's Best Global Brands), 2013
20 Найпростіші бренди (Global Brand Simplicity Index), 2013
30Самі "зелені" бренди (Best Global Green Brands), 2013
35Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2013
57 Найдорожчі бренди світу (The World's Most Valuable Brands), 2013
2012
28Самі "зелені" бренди (Best Global Green Brands), 2012
30Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2012
32Бренди які можуть змінити світ (Planet Brands), 2012
2011
15Улюблені бренди росіян, 2011
33Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2011
2010
19Улюблені бренди росіян, 2010
33Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2010
2009
7Улюблені бренди росіян, 2009
33Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2009
73 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2009
2008
36Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2008
54 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2008
2007
36Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2007
54 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2007