C&A

1912

1928

1947

1958

1984

1999

Слоган : Fashion for living

Історія цієї міжнародної мережі роздрібних магазинів одягу почалася ще в 1841 році в нідерландському місті Снек (Sneek, Netherlands). Свій перший магазин вихідці з Німеччини, брати Клеменс і Август Бренникмейер (Clemens and August Brenninkmeijer) назвали по перших буквах своїх імен — C&A (правда з`явиться ця назва пізніше — в 1861 році). Успіх не змусив себе довго чекати, магазин виявився дуже привабливим для покупців, оскільки асортименти пропонованої там одягу був досить великий і різноманітний. Поступово починають відкриватися й інші крапки по всій території Нідерландів

В 1911 відкривається перший магазин у Німеччині, а в 1922 у Великобританії (отут компанія протрималася до 2000 року). Подальша завоювання Європи продовжиться вже після світових війн, які компанія переживала з більшими труднощами. Так, після закінчення Другий світовий тривалий час ні про яке розширення ніхто й не помышлял — продовжилося воно лише в 1963 році, коли почали з`являтися магазини в Бельгії.


c&a store
світлина з офіційного сайту


На сьогоднішній день кількість магазинів C&A обчислюється вже тисячами, а розташовані вони в десятках країн (в основному в Європі). Основними конкурентами C&A є H&M, Zara, Topshop і Vroom&Dressman (V&D).

Штаб-квартира C&A перебуває в Німеччині, у Дюссельдорфі, куди її перенесли в 1950 році. Компанії належать такі відомі бренди, як Westbury, Yessica, Yessica Pure, Canda, Clockhouse, Your Sixth Sense і деякі інші. Сімейство Бренникмейер по колишньому володіє C&A, будучи найбагатшими людьми в Нідерландах. Втім, проживають вони у Швейцарії, де податки менше.