Bulgari

Bulgari — італійський виробник коштовностей і інших предметів розкоші. Крім прикрас, якими найбільш відома компанія, під маркою Bulgari також випускаються годинник, сонячні окуляри, сумки, парфумерія, різні модні аксесуари, по усьому світу відкрите й кілька готелів Bulgari. Більша частина акцій компанії була придбана холдингом LVMH в 2011 році.

Заснована компанія була потомственим ювеліром Сотириосом Булгари (Sotirio Bulgari), греком по походженню. Родина Булгари довгі роки успішно займалася обробкою срібла, розбудовуючи ювелірну справу в рідному Епирусе (область Греції). Наприкінці XIX століття Греція, будучи частиною Османської (Оттоманської) імперії, утягується у воєнні дії, сімейний магазин був зруйнований — родина Булгари втрачає свою справу й виникає необхідність пошуку нового місця для того, щоб почати все сначала.

Родина переїжджає на острів Корфу, але Сотириос Булгари вирішує рухатися ще далі й задумує розбудовувати сімейна справа у світовому масштабі — він переїжджає в Італію, де вирішує відкрити свій магазин спочатку в Неаполе в 1881 році, а потім і в Римі. Перший заклад Bulgari у Римі було відкрито на Via Sistina в 1884 році. Пізніше відкривається й другий магазин — на Via Condotti (він існує й донині), на фасаді якого з`являється вже ім`я Bulgari, це відбувається в 1894 і на той час у справу вже вступили сини Сотириоса Константино й Гиоргио (Costantino, Giorgio), а пізніше і його онуки (і сьогодні компанія є сімейним бізнесом).

Bulgari

Після смерті Саториоса Булгари в 1932 сини засновника управляють компанією довгі роки ( у тому числі й у важкий військовий період Другої світової війни, коли основний матеріал для їхньої роботи, дорогоцінні метали, був заборонений до використання, призначаючи для потреб фронту). Саме їм приходить спільна ідея про зміну напрямку діяльності фірми. Відбувається це в 50-х роках, для Bulgari був обраний незвичайний сміливий стиль, що поєднував у собі мотиви епохи італійського Відродження й ноти греко-римського класицизму, продовжуючи традиції римської ювелірної школи. З`являються знамениті “квіткові” брошки й намиста Bulgari, популярні й сьогодні завдяки своїй яскравості, незвичайності й вишуканості. Зміна стилю самим сприятливим образом позначилася на долі компанії, ювелірні прикраси й годинник від Bulgari стали надзвичайно популярні в середовищі багатих і відомих людей того часу.

В 70-х бренд активно завойовує загальносвітовий простір, магазини Bulgari відкриваються в найбільших містах миру. В 1970-м — у Нью-Йорку, в 1974-м — у Женеві, в 1977-м — у Монте-Карло й в 1979-м — у Парижу. Усього було відкрито більш 250 магазинів по всьому миру

Компанія продовжує активно розбудовуватися, випускаючи всі нові товари, а також здобуваючи й нові компанії, зокрема, досить активно здобуваються швейцарські годинні компанії, що вже встигнули завоювати собі ім`я на ринку.

Компанія використовує рівною мірою два логотипи — одинарне й подвійне написання своєї назви (Bulgari-Bulgari), що вперше з`явилося ще в 1977 році на ободку годин Bulgari. Буква “U” у назві пишеться як “V”, як це прийняте в латині, цей штрих відразу змушує згадати про коріння й традиції компанії