Blackberry

Сімейство бізнес-орієнтованих смартфонов, вироблених канадською компанією RIM (Research In Motion). З 2010 року Blackberry входять «більшу п`ятірку» найбільш популярних мобільних устроїв, уступаючи таким іменитим виробникам, як Samsung, LG і Nokia.

Смартфоны Blackberry історично розроблялися саме для бізнесменів, що наклало відбиток на їхній зовнішній вигляд і функціональність. Завдяки тому, що компанія використовує спеціальні сервера BES (Blackberry Enterprise Server), усі повідомлення шифруються й не можуть бути перехоплені. Втім, саме через цей смартфоны Blackberry неодноразово зазнавали критики й заборонені в деяких країнах. Адже сервера-те все розташовані в Америці, так що теоретично спецслужби даної країни можуть одержати до них доступ, хоча компанія й гарантує недоторканність інформації. Втім, ця гарантія послужила приводом і для іншого виду заборон — інформація стає недоступною спецслужбам країни, уряд якої бажало б мати її на першу вимогу. Історично зложилося так, що Blackberry найбільш популярні саме в Північній Америці й частково в Західній Європі. На території колишнього СРСР вони практично не зустрічаються


Blackberry 950
Blackberry 950 (1997 рік)


Історія цих цікавих смартфонов почалася в 1997 році. Споконвічно це були пейджеры з можливістю двостороннього спілкування, що активно застосовувалися для корпоративного зв`язку. Їх відрізняла наявність Qwerty-Клавіатури, яка й донині залишається « візитною карткою» Blackberry — практично всі ці устрої виконуються у форм-факторі моноблока, хоча є приклади розкладачок і слайдеров.

RIM розв`язала просувати ці устрої під новим брендом, створення якого доручили компанії Lexicon Branding Inc., відомої завдяки таким славетним іменам, як Pentium і Zune. Фахівці компанії, володіючи багатою уявою, розв`язали, що устрої ці схожі на ягоди полуниці. Але англійське слово «strawberry» могло здатися складним для іноземців. Були перебрані всі можливі ягоди й навіть деякі городин, але в результаті розв`язали використовувати більш просте «blackberry» («ожина»). Назва, як бачимо, виявилося дуже вдалим — багато користувачів Blackberry навіть і не підозрюють про існування якоїсь там RIM.


Blackberry 9000 Bold
Blackberry 9000 Bold (2008 рік)


Перший смартфон з`явився в 1999 році — Blackberry 5810. Спілкуватися по цьому устрою можна було лише за допомогою гарнітури, оскільки вбудованих мікрофона й динаміка в нього не було. Цей недолік був виправлений у наступних моделях. Перша модель із кольоровим екраном з`явилася в 2005 році — 7200 серія. Сучасні Blackberry — це досить «навернені» девайсы, відповідні до всіх вимог сучасних користувачів. Працюють вони під керуванням власної операційної системи Blackberry OS.

Цікаві факти:

Після завершення виборів президента США, на яких переміг Барак Обама, уся країна з інтересом спостерігала за ситуацією, сложившейся навколо президентського Blackberry. Справа в тому, що американський президент не має права використовувати устрої, недоступні для перегляду спецслужбам. Обаму це дуже розладнало. Але, у підсумку, законникам удалося знайти лазівку, завдяки якій президентові таки залишили улюблену іграшку, за умови, що користуватися він її буде винятково для особистої переписки

На всіх офіційних світлинах смартфонов Blackberry завжди виставлений час 12:21.

Blackberry у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
77 Найпростіші бренди (Global Brand Simplicity Index), 2013
2012
47Бренди які можуть змінити світ (Planet Brands), 2012
93Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2012
2011
25 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2011
56Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2011
2010
14 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2010
54Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2010
2009
16 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2009
63Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2009
2008
51 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2008
73Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2008