ZTE

Китайський виробник телекомунікаційного встаткування. У наших широтах компанія ця поки не занадто відома, хоча й входить у десятку найбільших виробників мобільних телефонів (поряд з іншим китайським виробником — Huawei).

Втім, хоча вираження «входить у десятку» і звучить голосно, процентна частка ZTE у світі дуже мала — буквально кілька відсотків. Але якщо враховувати факт того, що конкурентами її є такі компанії, як Nokia, Motorola, Apple, Samsung, LG, Sony Ericsson і HTC, те потрібно визнати, що навіть ці кілька відсотків — уже дуже велике досягнення. До речі, згідно із пророкуваннями багатьох аналітиків, ZTE чекає велике майбутнє й вона зуміє ввійти й у п`ятірку вже найближчим часом. Це видасться досить імовірним, особливо на тлі того, що в планах компанії максимально вкластися в розвиток підрозділу ZTE Mobile.


ZTE Txtster
ZTE Txtster, для канадського оператора Telus


Тривалий час про ZTE взагалі мало що було відоме. Та й зараз компанія не особливо поширюється про себе. Причина цього криється в тому, що заснована вона була військовими ( а саме аерокосмічним міністерством) для власних потреб. Розв`язок зайнятися бізнесом з`явилося пізніше.

Заснована ZTE була в 1985 році в місті Шэньчжэнь (Shenzhen). Там же дотепер і перебуває її штаб-квартира. Коротка абревіатура назви розшифровується не інакше, як Zhong Xing Telecommunication Equipment Company Limited. Компанії швидко вдалося добитися стабільного розвитку й вийти на світову арену.

На сьогоднішній день, ZTE – це корпорація зі світовим ім`ям і мільярдними доходами, у якій працюють десятки тисяч людей. Її представництва й дослідні центри розкидані по усьому світу. Устаткуванням ZTE користуються такі великі оператори стільникового зв`язку, як Vodafone і T-Mobile. Більша частина акцій компанії по колишньому належить китайському уряду