Bing

Bing — пошукова система від Microsoft, була офіційно представлено 28 травня 2009-го року СЕО (генеральним директором) Microsoft Стивом Балмером (Steve Ballmer) на конференції All Things Digital у Сан Диего. Повноцінно функціонувати в мережі Bing почав через кілька днів після цієї події — 3-го червня 2009-го року. За допомогою Bing, Microsoft спробувала скласти конкуренцію лідерам пошукового ринку — Google, Yahoo! і Baidu (найбільший розвідувач азіатського регіону), не бажаючи упускати таке багатообіцяюче джерело прибутки й сподіваючись виправдати багаторічні вкладення. Bing прийшов на зміну системі пошуку Live Search (а точніше був з нею інтегрований), а його ще більш ранніми предками були Windows Live Search і MSN Search.

Відомості про те, що Microsoft тестує новий пошуковий движок, з`явилися на початку 2009-го року. У попередніх повідомленнях нова пошукова система носила робочу назву Kumo (і зараз, набравши в адресному рядку www.kumo.com, ви потрапите на головну сторінку Bing). Kumo у перекладі з японського означає «хмара» або «павук». Про те, яке ж назва система буде носити офіційно, стало відомо тільки в день запуску. Назва Bing було обрано після тестування у фокус-групах, як коротке, що запам`ятовується, легко вимовляється на будь-якій мові. Воно описує або відображає звук, який можна співвіднести із процесом ухвалення рішення або моментом відкриття, знаходження відповіді. Це той звук, який позначає правильну відповідь у телевікторинах або момент осяяння в мультфільмах.

Цікаво, що домен bing.com був зареєстрований набагато раніше, чим з`явилася пошукова система від Microsoft, у січні 1996-го року. Спочатку так називався сервіс, що пропонує власникам мобільних телефонів устрій, що вібрує при вхідному дзвінку. Пізніше сайт www.bing.com неодноразово міняв власників, довелось йому побувати й поштовим сервісом. Тільки в березні 2009-го року в адресному рядку сайту з`явився логотип Bing — блакитна бува «B» з жовтогарячим кружком на білому тлі усередині, а також згадування про те, що сайт належить Microsoft Corporation.

Bing-Google

Пошук в Bing крім звичного нам списку посилань має ряд нововведень: ліворуч від результатів пошуку користувачеві показуються категорії, на які розбиті результати. Наприклад, увівши в пошуковий рядок слово Google, я одержала можливість побачити окремо результати дотичні сервісів Google, окремо результати хитні завантажень із Google, окремо інформацію про саму компанію, окремо посилання про вакансії в компанії і т.д. Досить зручно, правда така можливість є тільки в англійської версії Bing. Цікаво, що вивівши в результатах пошуку сторінку www.google.com, Bing надав можливість прямо з результатів пошуку скористатися пошуком Google, а також дав посилання на всі його основні сервіси, запит «Bing» даний в Google не приводить до такого ж результату, а тільки дає посилання на офіційну сторінку. Також меню ліворуч від результатів пошуку показує користувачеві схожі запити й історію його пошуку.

Ряд удосконалень стосується пошуку відео й зображень. Переглядаючи результати пошуку зображень в Bing, користувач буде бачити всі результати, що розвертаються перед ним у міру прокручування, на одній сторінці. Приємне доповнення є й при перегляді результатів пошуку відео роликів: при наведенні курсору мишки на один із двадцяти роликів на сторінці пошуку користувач може попередньо ознайомитися з утримуванням відео. Попередній перегляд також зроблений і для текстових посилань

Зручно влаштовані сервіси Bing: Travel, Shopping, News, Maps, Translator і ін., радує око користувачеві зміна фонових картинок, хоча все це й навіть більше ( м`яко кажучи) уже є в Google.

Визначений загальний шлях розвитку пошукової системи, метою ставиться ( як, втім, і в інших розвідувачах) як можна точніше вгадати відповідь на запит користувача, для реалізації цієї мети Microsoft була придбана технологія пошуку на «природньому» мові Powerset, а також система Wolframalfa, що генерує прямі відповіді на введений запит

Зараз Bing входить до числа самих популярних пошукових систем поряд з Google і Yahoo. Але все-таки, більшість користувачів не поспішають міняти звичні їм розвідувачі на щось нове, при всіх цікавих знахідках Bing. Скептично настроєні жартівники розшифровують Bing так: But It`s Not Google. Але Microsoft настроєна рішуче, сотні мільярдів доларів США будуть витрачені на впровадження нового розвідувача й можливо компанії вдасться реалізувати давню мрію: «убити десять блакитних посилань» (часто повторювана фраза — натяк на перемогу над Google) і роздобути перше місце у війні пошукових систем.

Bing у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
26 Найпростіші бренди (Global Brand Simplicity Index), 2013