yellowtab

Німецька софтверная компанія, що прославився тим, що після «загибелі» Be, Inc. продовжила роботу над операційною системою Beos. Свій створення німці назвали Zeta. Ця система базувалася на Beos 5.1.

Уперше світова громадськість довідалася про невелику компанію з Манхейма (Mannheim, Німеччина, земля Baden-Wurttemberg) в 2005 році в Ганновері на щорічній виставці Cebit — саме тоді була продемонстрована перша версія Zeta. Поява цієї операційної системи викликала безліч слухів і домислів. Адже компанія Palmsource, якої відійшли всі активи Be, Inc. зовсім не збиралася поширювати Beos. Поява кодів системи на руках у сторонньої компанії видалося підозрілим. Але yellowtab відкидала всі нападки, потрясаючи, що казна-звідки узялися ліцензіями на переробку й поширення системи, отриманими ще від Be, Inc. незадовго до краху останньої. Це видалося цілком законним. Принаймні на території Німеччини. Така от незрозуміла й мутна історія.

У плині року yellowtab поширювала свою операційну систему. Усього було продано більш 80 тисяч копій Zeta. Це значно більше, ніж зуміла реалізувати сама Be, Inc. за весь час свого існування (1990 — 2001 роки). Але й цього було недостатнє. Грошей не вистачало, а критичну масу користувачів набрати так і не вдалося. У результаті, в 2006 році yellowtab збанкротувалася й була придбана інший німецькою компанією — Magnussoft.

Перший час Magnussoft намагалася підтримувати Zeta « на плаву», фінансуючи її подальші розробки й перейменувавши в magnussoft ZETA. Але в березні 2007 року, компанія змушена була відмовитися від цієї практики — підприємство виявилося збитковим. Правда є й ще одна причина закриття проекту: занадто багато питань виникало щодо всіх ліцензій. У результаті Zeta повторила долю своєї «матері» Beos, зайвий раз продемонструвавши, що в сучасному світі, для просування операційної системи, одного лише її технічної досконалості недостатньо.

У цей час, єдиною компанією, якої належать права на код Beos є японська ACCESS.