Wonka

Слоган: Feed your imagination.

Wonka — один зі знаменитих «солодких» брендів швейцарської корпорації Nestlé. Поштовхом до створення бренда послужив успіх книги Роальда Даля (Roald Dahl) “Чарли й Шоколадна фабрика” (“Charlie and the Chocolate Factory”), вышедшей в 1964-м року, і знятих по її мотивах фільмів (в 1971-м і 2005-м) про незвичайного власника шоколадної фабрики Вилли Вонка (Willy Wonka).

Точніше буде сказати, що поштовхів у житті «чарівного» бренда було два: перший привів до створення бренда — поштовхом цим був міжнародний успіх оригінальної книги й фільму, знятого в 1971-м року, режисером якого стала Крейда Стюарт (Mel Stuart), а виконавцем головної ролі Джин Вайлдер (Gene Wilder). Але пройшов час і інтерес до світу Шоколадної фабрики вгасав, як і інтерес до бренда, з`являлися нові фільми й нові бренди. Бренд Wonka, як і багато інші чекало тихе забуття, якби кілька років назад режисер Тім Бартон (Tim Burton) не розв`язав заново розіграти історію про подорож маленького хлопчика на Шоколадну фабрику й не запросив би свого друга Джонни Деппа (Johnny Depp) на головну роль. В 2005-м року він створив свою версію «Чарли й Шоколадної фабрики», що вразила уява дитячої аудиторії, що й повернула інтерес до шоколадок Wonka від Nestlé.

Wonka bar

На хвилі успіху фільму Бартона бренд Wonka не тільки відродився, але й поповнився новими насолодами й новими маркетинговими ідеями. Як і герої фільму, сучасні діти теж одержали можливість знайти золотий квиток і відправитися в подорож на кондитерську фабрику.

Під маркою Wonka випускаються цукерки Kazoozles, мармеладки Gummies, Everlasting Gobstopper, Fruit Runts, Laffy Taffy і ще кілька десятків найменувань насолод і, звичайно, кілька видів шоколаду. Назви деяких цукерок і шоколадок були придумана для Nestlé, але деякі з них дійсно згадувалися в книзі, так, наприклад, знаменита шоколадка Wonka Bar відіграє не останню роль у розвитку сюжету

Усі візуальні матеріали, використовувані в упакуванні й рекламі бренда, строго відповідають першоджерелу, Nestlé засновувала образ бренда на ілюстраціях Квентина Блейка (Quentin Blake), а прообразом Вилли Вонка став, що зіграв його у фільмі 1971-го року актор Джин Вайлдер (Gene Wilder).