Von Dutch

Von Dutch – компанія, що провадить одяг і аксесуари. Відмітним знаком продукції цієї компанії є використання або, точніше буде сказати, експлуатація імені й створінь відомого в Америці художника Кенни Ховарда (Kenny Howard). Кенни Ховард, відомий у своїх колах як Von Dutch (Геть Датч або на голландський манер Тло Датч у приблизному перекладі — Голландець), був одним з тих ентузіастів, які в 40-х — 50-х роках переосмислили мистецтво розмальовування мотоциклів і автомобілів і створили целую культуру, що включає в себе й художні роботи й засобу пересування й стиль життя, названу «kustom kulture» (саме в такому неправильному написанні).

Називаючи себе просто механіком, Von Dutch займався роботами з металом, пинстрайпингом, створенням зброї, але основну славу йому принесла робота з автомобілями й мотоциклами. Вкладаючи в сучасні й стародавні засоби пересування весь свій талант і вміння, він створював з них твору мистецтва. Найбільш відомими графічними символами, створеними Кенни Ховардом є: графічна стилізація його прізвиська «Von Dutch» і так зване « очне яблуко, Що Летить, », саме ці символи відрізняють одяг і аксесуари фірми Von Dutch від будь-якої іншої марки одягу спортивного стилю.


Кенни Ховард Von Dutch
Von Dutch власною персоною. 1961 рік


Образ Кенни Ховарда досить неоднозначний, він уважається генієм у своїй ніші, справжнім художником і неординарною особистістю, у той же час його нестандартність переходила в антисоціальність і граничила із психічним нездоров`ям. Алкоголізм і захоплення нацистськими теоріями, спалаху агресії й неприйняття законів соціуму — усе це сполучалося з художнім талантом і знаходило своїх шанувальників. Особистість цієї людини не може не залучити до себе уваги: живучи на грані вбогості, заперечуючи всі умовності суспільства, Von Dutch у той же час був затребуваний цим суспільством, його добутки активно розкуповувалися й цінувалися. Кенни Ховард умер в 1992-м року жебраком, напівбожевільним старим. Своїм дочкам він не залишив нічого й ті, помізкувавши небагато, розв`язали продати єдину коштовну річ, що залишився від батька — його ім`я. Бізнесмени Майкл Кассель (Michael Cassel) і Роберт Геть (Robert Vaughn) придбали права на використання імені «Von Dutch» після смерті Кенни Ховарда й створили компанію по проведенню одягу молодіжного, десь навіть панковского стилю.

Von Dutch

Кожний аксесуар, вироблений компанією був «прикрашений» іменем або одним із символів, створених Von Dutch´ем. З 2001-го року компанія належить Тоні Сорренсену (Tonny Sorensen), з його подачі компанія стає величезною імперією. Аура антисоціальності, протесту, нонкомформизма зробила марку успішної, багато знаменитості із задоволенням позують перед камерами в одязі Von Dutch. Так, сама більша колекція головних уборів Von Dutch у світі належить Пэрис Хилтон (цікаво було б почути коментарі самого Кенни Ховарда із цього приводу).