Vertu

Компанія, що прославився винятково дорогими мобільними телефонами. Такі моделі класу люкс покликані, насамперед, підкреслювати статус свого власника — адже вартість найдешевшої тільки починається від декількох тисяч доларів. Технічно ж ці устрої звичайно відстають від своїх звичайних побратимів (перша «просунута» модель з`явилася лише в 2009 році). Мається на увазі, що людині, здатному придбати настільки розкішний аксесуар, не потрібні доповнення начебто Wi-Fi або GPS.

Коли мобільні телефони ще тільки починали свій переможний хід по миру, володіння будь-якою моделлю було престижним. Але так був тільки перший час. Поступово «мобилки» проникнули в усі верств суспільства й перестали бути розкішшю. Але ж виділитися з юрби ой як хотілося…

В 1997 році група інженерів Nokia пропонує керівництву компанії принципово новий підхід, а саме, створити телефон з використанням дорогих і дорогоцінних матеріалів. Ідея була не нова — багато користувачів уже мали досвід спілкування з ювелірами, які прикрашали коштовностями корпуса серійних телефонів. Але Nokia перша підійшла до цього питання професійно.

Ідея одержала схвалення й уже в 1998 році була заснована дочірня компанія, що одержала назву Vertu. У перекладі із французького слово «vertu» означає «чеснота, гідність». По-англійському подібне ж значення має схоже слово «virtue». А от у німецькому є дуже схоже по звучанню дієслово «vertun», який переводиться як «витрачати даремно», що надалі дало привід для багатьох уїдливих жартів.


Vertu Ascent Ti
Vertu Ascent Ti


В 1999 році була повністю пророблена концепція того, якими повинні бути майбутні моделі. Робота просувалася не занадто швидко — тестувалися нові матеріали, нові концепції. Перший же телефон (родоначальник колекції Signature) був офіційно представлено 21 січня 2002 року. Другу колекцію — Ascent – представили двома роками пізніше. На сьогоднішній день є кілька основних колекцій, і періодично представляються невеликими тиражами дійсно унікальні й ексклюзивні моделі

Технічно нові устрої були звичайними серійними телефонами Nokia. Основний упор робився на оформлення — титанові корпуси, дорогоцінні камені, металокераміка, шкіра… Найдорожча серійна модель Vertu коштує близько 90 тисяч євро. Сама ж дорога ексклюзивна модель — більш 320 тисяч євро. Усі телефони Vertu – ручного складання. Корпус телефону може складатися з майже тисячі окремих елементів, більшість із яких виготовляються із застосуванням особливих технологій. Все-таки Vertu — це не просто серійний телефон обсипаний «брюликами».

Не мало уваги було приділено і якості звукопередачи. Мова повинна передаватися чітко й без перешкод. Були навіть розроблені спеціальні динаміки, спеціально підбудовані під частотний діапазон людського вуха. Логотип наноситься таким чином, що ушкодити його практично нереально. Особливою гордістю компанії є клавіші, нажимающиеся особливим характерним «кличем». Як і в телефонів Nokia, в Vertu є свій унікальний рингтон.

До речі, історично, усі телефони Vertu були моноблоками. Перша «розкладачка» компанії з`явилася лише в 2009 році

На сьогоднішній день, Vertu є однієї з найвідоміших компаній, що провадять подібну продукцію. Головними її конкурентами є такі компанії, як Gresso, Mobiado, Tagheuer.

Головний офіс компанії з 2000 року перебуває в Черч Крукхэм, Хэмпшир, Великобританія (Church Crookham, Hampshire, United Kingdom). Представництва ж розкидані по усьому світу. Будучи дочірньою компанією, Vertu відносно незалежна від Nokia: у неї власне керівництво, власні інженери й виробничі потужності