УАЗ

Слоган: УАЗ — Природа Руху (на експорт: UAZ — Natural Drive)

Ведучий російський виробник повнопривідних автомобілів. Випускаються моделі, призначені для рішення різних завдань: класичні позашляховики, мікроавтобуси й невеликі вантажівки

Своєю появою УАЗ «зобов`язаний» Великій Вітчизняній війні. В 1941 році ухвалюється розв`язок евакуювати всі стратегічні важливі підприємства на схід. У тому числі й автозавод ЗИС (Завод Імені Сталіна). Потужності заводу в стислий термін були переміщені в Ульяновск, де вже до початку 1942 року було налагоджене проведення спочатку боєприпасів, а потім і вантажних автомобілів ЗИС-5, що одержали назву УльЗИС.

22 червня 1943 року з`являється розпорядження створити на потужностях евакуйованого ЗИС новий автомобільний завод. І вже до травня 1944 року з`являється перша продукція заводу — УльЗИС-253. Перемога над ворогом кувалася не тільки на передовий фронту, але й у глибокому тилу, де люди пекельною працею робили видалося б неможливе.

З 1947 року Уляновський автозавод приступає до масового випуску полуторатонных вантажівок ГАЗ-АА, легендарних «полуторок».


UAZ Hunter
УАЗ Хантер (фото з офіційного сайту)


Перший позашляховик Уляновського проведення з`явився пізніше — в 1954 році. Це був ГАЗ-69, а пізніше й ГАЗ-69А. Тоді ж на заводі починають розробку власних моделей повнопривідних автомобілів. Продукція компанії починає йти на експорт.

З 1961 року початий випуск власних моделей — УАЗ-451Д (вантажівка) і УАЗ-451 (фургон). А в 1965 році з`являється й знаменитий УАЗ-469, розроблений як заміна остаточно застарілому ГАЗ-69 (остаточно снять із проведення в 1971 році). Масовий випуск нових всюдиходів почався в 1972 році. Модель вийшло досить удалої, з гарною прохідністю. Комфортом правда вона не балувала, тривалі поїздки могли стати справжнім катуванням для непідготовленого пасажира. Втім, у роздрібний продаж ці авто й не надходили, хоча й розійшлися мільйонними тиражами.

Після розвалу СРСР, Уляновському автомобільному заводу, як і всім іншим великим підприємствам, довелося нелегко. Але підприємство встояло. Попит на її продукцію завжди й буде високим у країні, якість доріг у якій увійшло в приказки. УАЗ же здатний був запропонувати продукцію надійну й, що найголовніше, доступну. З 1992 року УАЗ став називатися АТВТ «Уляновський Автомобільний Завод».

На заводі починають випускатися нові модифікації позашляховиків. Такі, як УАЗ Хантер і УАЗ Патріот.

З 2000 року контрольний пакет акцій УАЗ належить ВАТ « Северсталь-Авто» (нині ВАТ «Со́ллерс»).Ульяновський автомобільний завод неодноразово вдостоювався різних нагород, як у часи СРСР (двічі нагороджувався орденом Трудового Червоного Прапора), так і пострадянські часи