Tuborg

На сьогоднішній день бренд Tuborg ставиться до числа всесвітньо відомих. Проводиться це пиво в Данії з 1873 року. Втім, по мірках «пивних» брендів це навіть і не вік. Заснував броварню Карл Фредерік Тьетген (Carl Frederik Tietgen), справа була неподалік від Копенгагена. Своя назва підприємство одержало на честь колись розташованого неподалік прадавньої будови, побудованого ще в 1690 році, що й споконвічно називався Thuesborg.

Однієї з особливостей Tuborg було те, що пиво споконвічне розливалося в пляшки, що в ті роки в Данії було в новинку. Це дозволило швидко завоювати популярність і досить міцно встати на ноги. А закріпити успіх дозволило розширення асортиментів сортів, що випускаються, пива. Так, в 1880 році з`явився Tuborg Green, дуже популярний і донині, а п`ятьма роками пізніше — Tuborg Gold.

Tuborg Green Twist Black

В 1894 році Tuborg і ще 11 датських виробників об`єдналися, заснувавши United Breweries. Метою ставилася протидія Carlsberg, що вже в ті роки була найбільшою броварнею в Данії. Втім, майже через сто років, в 1970 Tubor ( так само як і всі інші компанії, що входили в United Breweries) був все-таки поглинений Carsberg з утвором Carlsberg A/S.

Сьогодні пиво Tuborg проводиться по ліцензії в десятках країн по усьому світу. Що ж стосується продажів, те отут число країн давно вже перевалило за сотню. Починаючи з 2005 року проводиться щорічний музичний фестиваль Tuborg Greenfest, на якому часто виступають різні всесвітньо відомі музичні колективи й окремі виконавці

Цікавий факт:

Памятуя про той перевагу, що у свій час дала у свій час настільки звична нині пивна пляшка, броварня навіть установила їй пам`ятник. Це величезна, висотою в 26 метрів пляшка пива «Туборг». Будь-який бажаючий може забратися на її «кришку» — звідти відкривається чудовий вид на Копенгаген. Підраховане, що ця величезна сулія має такий же обсяг, що й 1, 5 мільйони звичайних пивних пляшок