Trabant

Історія цього пластмасового автомобильчика — це, по суті, історія Німецької Демократичної Республіки. Після Другої Світової війни німецьке містечко Цвиккау (Zwickau) відійшов до ГДР. Це місто відоме тим, що на його території перебував завод, що провадив автомобілі таких відомих марок, як Horch, а потім і AUDI, що входили в концерн Auto Union. Завод був націоналізований і названий AWZ (Auto-Werke Zwickau). В 1955 році на ньому почалося проведення переднеприводной малолітражки AWZ P70, деяким пізніше, що одержала назва «Трабант» (модель Р-600).

Назва виникла під впливом запуску в СРСР першого штучного супутника Землі («trabant», у перекладі з німецького — «супутник»). Про це повідомляв і логотип у вигляді стилізованої літери «S».

Корпус автомобіля виготовлявся з особливого, винятково міцного пластику, відомо як «дуропласт», для проведення якого використовувалися відходи деревопереробної промисловості. Споконвічно автомобильчик випускався лише з 2-дверним кузовом типу «седан». Надалі з`явилися моделі типу «універсал» і модель із полегшеним кузовом без даху й дверей, що одержала назву «Трамп» (Tramp — 1979 рік) — її досить активно застосовували вармии.

Гідності машини настільки ж очевидна, як очевидні її недоліки. Непоказний, але дешевий автомобильчик важив усього 620 кг, завдяки чому, його слабосильний двотактний двигун з водяним охолодженням міг розганяти машину до 100 км/година за 21 секунду — зовсім непогано по тем часам для такої крихітки. Пластмасовий корпус був не тільки легеням, але й зовсім не підданий корозії. Підвіска автомобіля споконвічно розраховувалася на погані дороги. Угонщиков він не цікавив по визначенню.


Trabant 601
Trabant 601 (світлина взята звідси)


«Трабанты» випускалися більш 30 років. Практично без змін — самим значним була поява в 1963 році моделі Р-601 зі збільшеним обсягом двигуна. Усе це ставить автомобіль в один ряд з такими легендами, як Volkswagen Beetl, FIAT 600, Citroen 2CV і ВАЗ 2101 — автомобілями простими й непоказними, але, що посадили за кермо мільйони небагатих людей по всьому миру

Автомобильчик став не просто легендарним — він був справжнім символом ГДР. За ним вибудовувалися черги. Потужностей східно-німецької промисловості не вистачало й люди очікували свою машину роками. Дождавшиеся щасливчики ласкаво називали свого вихованця «Траби» (Trabi або Trabbi). До речі, відразу ж після того, як упала Берлінська стіна, був зроблений своєрідний ритуал — спалення автомобильчика «Трабант», як синтетичного символу вже неіснуючої синтетичної країни

В 1989 році завод у Цвиккау придбав Volkswagen. А 30 квітня 1991 року випуск пластикових авто припинився. Однак, історія «Трабант» не закінчилася. У перші залишилися тисячі машин « на ходу» по всій країні, власники яких нізащо не побажали розставатися зі своїми улюбленцями. А в других, випуск «Трабант» планували почати в іншому місці: в 1997 році, в Узбекистані, на ташкентському заводі «Олімп». Зовні машинка залишилася тієї ж, не перетерпіла змін і її технічна частина (от тільки керування стало ручним — для інвалідів). Замість відходів деревопереробної промисловості, використовували відходи хлопкоперерабатывающей промисловості. Автомобіль одержав назву «Олімп 601». Головною перевагою відродженої марки повинні були стати її винятково низька ціна, а отже, доступність. Втім, проведення не стало масовим і швидко припинилося

Ходять також слухи, що збираються відродити «Трабант» і в ПАР. Під іменем «Africar». Дешевий, простий і надійний автомобіль не залишиться без уваги з боку небагатих африканських родин. Як і у випадку з «Олімп 601», очікується, що вартість авто не буде перевищувати 3000 доларів США.

Але й це ще не все. В 2008 році німецька компанія Herpa (відомий виробник колекційних моделей) викупила права на проведення автомобілів під маркою «Трабант». Але в цьому випадку все по іншому. Компанія планує почати проведення автомобілів, з використанням новітніх технологій і виконаних у дизайні, що нагадує старий добрий пластиковий автомобіль. Неначебто Volkswagen Beetl 2 — спроба заробити на легендарному імені й на почутті ностальгії. чи Почнеться проведення нових «Трабант» чи ні — покаже час

Не можна не розповісти й про Франкфуртский автосалон 2009 (Frankfurt Motor Show IAA 2009), де був представлений концепткар Trabant nt. Творців цього симпатичного автомобильчика також надихнув старий добрий Р-600. Ідеї ті ж — простий дизайн, невисока вартість, компактні розміри. Правда які плани у творців даного концепту поки не ясно.

Справжні легенди не вмирають…