Bentley

Red Label

Як і багато інші відомі бренди своя назва компанія Bentley Motors одержала на прізвище засновника — у цьому випадку Уолтера Бентли. Цей талановитий інженер і справжній фанат автоперегонів зажадав створити справжнього монстра, якому б не було рівних на гоночному треку. Це нині назва Bentley викликає в більшості асоціації з потужними, але дуже масивними й досить неповороткими дредноутами. А от перші автомобілі компанії могли похвастати лише виняткової технічної складовій. Бентли мало хвилювала розкіш і дизайн кузова, до цієї не найголовнішої частини спортивного автомобіля він висував лише одна вимогу — щоб усе було зібрано міцно.

Офіційно компанія була заснована в 1919 році. І відразу залучила до себе увага, представивши на виставці в Лондоні модель Bentley 3L. «3L» означало, що обсяг чотирициліндрового двигуна цього чуда становить 3 літра. У продажі автомобіль з`явився в 1921 році. Не можна сказати, що він користувався божевільною популярністю, оскільки між ним і рядовим автомобілістом стояла надмірно висока, хоча й виправдана вартість. Bentley Motors зробила широкий жест, надавши на всі свої моделі гарантію в п`ять років. З`являються інші моделі із крилатою буквою «В», що парить над ґратами радіатора. Ще більш потужні, ще більш дорогі й по колишньому із гротескно-спартанськими салонами. Утримуватися на плаву вдавалося лише завдяки перемогам в автоперегонах, начебто «24 години Ле Мана», які забезпечували непогану рекламу й залучали додаткових покупців


Bentley 3.5 saloon
Bentley 3.5 saloon (1935 рік)


Так тривало до 1930 року, коли у свої права вступила Велика депресія. Ситуацію збільшив і прикрий інцидент, коли на одній з гонок автомобіль Bentley не зміг навіть добратися до фінішу, зійшовши з дистанції. Бентли ж залишився вірний собі, представивши споживачам чергову, ще більш дорогу модель. Результати не змусили себе довго чекати. Компанію, оказавшуюся на грані банкрутства придбав інший виробник сверхдорогих автомобілів — компанія Rolls-Royce Motors Ltd.

Бентли запропонували залишитися у своїй компанії, уклавши з ним контракт на чотири роки, по закінченні яких він все-таки пішов. Історія ж Bentley Motors з тих пор пішла інший дорогою. Керівництво Rolls-Royce розв`язало відмовитися від участі в автоперегонах, зберігши, при цьому, спортивну складову Bentley. Вирішено було зробити так: у той час, як автомобілі Rolls-Royce створювалися для споживачів бажаючих їздити у винятковій розкоші, але не сідаючи за кермо самостійно, Bentley позиціонувалися для заможних автолюбителів, яким не був потрібний особистий шофер.

Було створено кілька градацій Bentley — «Red Label» (основний упор робився на комфорт), «Black Label» (основний упор — спортивні показники) і «Green Label» (щось середнє).

Але поступово компанія Bentley Motors пішла в тінь свого власника. моделі, що випускаються нею, хоча й залучали шанувальників по усьому світу, по суті були своєрідними копіями Rolls-Royce, трохи більш доступними, з поліпшеними спортивними можливостями. Автомобілі для тих, хто прагне їздити якнайшвидше, але з комфортом, якого позбавлені гоночні автомобілі, начебто Bugatti або Ferrari.

Відродження Bentley почалося в 1980 році, коли Rolls-Royce Motors Ltd. придбала компанія Vikers.


Bentley Booklands
Bentley Booklands (зображення з офіційного сайту)


На сьогоднішній же день Bentley Motors — це частина Volkswagen Group, до складу якої вона ввійшла в 1998 році. У тому ж році й сам Rolls-Royce відійшов до іншої німецької компанії, увійшовши до складу BMW Group.

Для компанії Bentley Motors почалася нова ера, її автомобілі не тільки знову знайшли самобутність, але й повернулися на гоночні треки. В 2003 році знову була здобута перемога в Ле Мане ( до 1930 року таких було цілих п`ять).


Цікаві факти:

Найвідомішим Bentley стала модель S-2, яка належала колись Джону Леннону. Він придбав її винятково з метою реклами нового альбому The Beatles — «Yellow Submarine». Для цього автомобіль спеціально розфарбували самими неуявними малюнками, що настільки дивно виглядають на настільки престижній моделі

При створенні автомобілів Bentley, їхні салони обшиваються шкірою вручну. При цьому, для кожної моделі потрібно 135 метрів нитки. При створенні ж керма, потрібна складна технологія з використанням двох голок, у результаті чого процес стає дуже складним і займає порядку 15 годин.