Tomtom

2007

Нідерландський виробник автомобільних навігаційних систем (або, говорячи простіше, навігаторів) і програмного забезпечення для них. Також випускається ПО й для мобільних телефонів, комунікаторів і КПК.

Компанію (тоді вона називалася Palmtop) заснували в 1991 році двоє випускників Амстердамського Університету (University of Amsterdam) — Петер-Франс Пауэлс (Peter-Frans Pauwels) і Пітер Хелен (Pieter Geelen). Споконвічно вони займалися створенням програмного забезпечення для кишенькових устроїв. Досвід створення програм для Psion виявився вдалим, доходи компанії стали рости. Починаються спроби реалізації продукції як в інших європейських країнах, так і поза Європою. З появою в 1996 році першого наладонника компанії Palm, Tomtom починає розробку програмного забезпечення й під Palmos. Надалі починається й підтримка Windows Mobile.

У компанію приходять ще два нові партнери. Спочатку, в 1994 році, Корин Вигреукс (Corinne Vigreux) — у цей час виконуючий директор-розпорядник компанії. А в 2001 році в Palmtop приходить Гарольд Ходдайн (Harold Goddijn) виконавчий директор, що був, Psion. Саме з його подачі, компанія одержує більш звучну назву, що й запам`ятовується, Tomtom. У тому ж році з`являється й перший автомобільний навігатор компанії — устрій з немудрим іменем Tomtom Navigator, що протрималося на ринку близько двох років, поки на початку 2003 року на зміну йому не прийшов Tomtom Navigator 2.


GO 940 LIVE
Tomtom GO 940 LIVE (зображення з офіційного сайту)


В 2004 році з`являється перший навігаційний устрій « усе-в-одному» Tomtom Go, що не вимагало ніяких додаткових модулів, що підключаються ззовні. У тому ж році з`являється Tomtom Mobile — перша автомобільна навігаційна система, в основі якої лежав смартфон.

До кінця 2008 — початку 2009 років, Tomtom — ведучий виробник навігаційних систем у Європі. В 2009 була придбана компанія Tele Atlas, що займався створенням цифрових карт, за 2,9 мільярдів євро

Один з епізодів в історії компанії пов`язаний із судовим позовом від Microsoft, що подала на Tomtom до суду за порушення деяких її патентів. Оскільки деякі із продуктів Tomtom використовують операційну систему Linux, цей процес увійшов в історію як перший, коли Microsoft відкрито виступила проти Linux-Систем. У відповідь виробник навігаторів подав відповідний позов, у якому обвинуватив софтверного гіганта в порушенні своїх патентів. У результаті сторони розійшлися полюбовно, з мінімальними жертвами

Штаб-квартира компанії перебуває в Амстердамі, Нідерланди (Amsterdam, The Netherlands).