Taco Bell

2005

1985

Слоган: Think Outside the Bun

Мережа ресторанів швидкого харчування, що спеціалізується винятково на мексиканській кухні. Найбільше поширена в США, але безліч закладів є й у країнах Європи й Азії. Належить компанії Yum! Brands Inc. (яка, у свою чергу, є частиною компанії Pepsico), що володіє також такими відомими брендами, як Pizza Hut, KFC, Long John Silver`s, Wingstreet і All American Food.

Своєю появою Taco Bell зобов`язана Mcdonalds, успіх якого надихнув колишнього моряка, ветерана Другої Світової війни, Глена Белла (Glen Bell) на створення подібної закусочної. Так в 1948 році в Сан Бернардино, штат Каліфорнія (San Bernardino, California) з`явився Bell´s Drive-In. Перший час меню закладу Белла мало чому відрізнялося від меню Mcdonalds — гамбургери, картопля, хоти-доги. Однак, надалі з`явилася ідея перемінити напрямок діяльності, перемкнувшись на испаноговорящих жителів США й аматорів мексиканської кухні. З 1952 року в Bell´s Drive-In стали продавати такі блюда, як тако, начос, буррито. Так з`являються трохи закусочних Taco Tias. Однак, в 1955 році Белл продає їх, і з новими партнерами відкриває кілька ресторанів швидкого харчування, що також спеціалізуються на мексиканській кухні — El Tacos.

Мережа Taco Bell з`явилася в 1962 році, коли Белл продав партнерам свою частину в El Tacos і поодинці відкрив новий ресторан.Що Поднаторевший у питаннях швидкого харчування, він швидко зумів раскутиться. В 1964 році Белл почав надавати франшизу всім, що жалують відкрити свою забігайлівку. Мережа швидко розрослася по всій країні. В 1975 році Taco Bell купує компанія Pepsico Inc., за 125 мільйонів доларів. На той час, у США існувало вже 868 ресторанів. Перший Taco Bell за кордоном з`явився в 1977 році

Сам Глен Белл прожив довгу (і, напевно, цікаву) життя, доживши до 86 років. Помер він у січні 2010 року. На сьогоднішній день, його створення став найбільшим у світі мережею ресторанів, що готовлять мексиканські блюда. Ними обслуговуються десятки мільйонів споживачів щотижня. Переважна більшість цих закладів працюють по франшизе.