Suzuki

Слоган: Way of life!

Як і багато інші виробники автомобілів, Suzuki Motor Co. Ltd. починала зовсім з іншої продукції. У цьому випадку із ткацьких верстатів.

Заснував компанію Suzuki Loom Works в 1909 році Мачио Сузуки (Michio Suzuki). Тоді це був невеликий заводик, розташований у прибережному селі Хамаматсу (тепер це вже місто). Продукція цього маленького підприємства досить швидко зуміла досягтися високого рівня, перевершивши аналоги від європейських конкурентів. В 1920 році компанія стала називатися Suzuki Loom Manufacturing Co.

Ідея провадити автомобілі виникла наприкінці 30-х років. Виготовили навіть парочку прототипів. Однак війна, що почався, перекреслила всі ці плани. Для повернення до них треба було більш десяти років.

В 1951 році з`являється принципово новий створення — велосипед, оснащений невеликим двигуном. Новинка одержала назву Power Free. Досвід виявився успішним — багато небагатих японців охоче здобували собі це колісне чудо. Держава навіть надала Suzuki субсидію на продовження й поліпшення проведення.

Згодом Suzuki приступає й до масового випуску мотоциклів. В 1954 році компанія міняє назву на Suzuki Motor Co., Ltd. А роком пізніше знову спливе мрія про автомобіль. З`являється малюсінька модель Suzulight. Невеликі автомобілі ( як міські, так і позашляховики — першим був Suzuki Jimny, що з`явився в 1968 році, що й випускається понині) взагалі стали « візитною карткою» компанії. У Японії подібні автомобілі навіть відносять до свого класу — kei car. Ця продукція Suzuki відома по усьому світу, але найбільше в Індії (дочірня компанія Maruti Suzuki) і прилягаючих до неї країнах (Pakistani Suzuki Motor Company Limited). Повсюдно шановні й мотоцикли компанії

Але не тільки автомобілі й мотоцикли. Випускає Suzuki і вантажівки, скутери, моторолери, квадрациклы, а також підвісні човнові мотори

З 1990 року компанія називається Suzuki Motor Corporation. Штаб-квартира по колишньому розташована в Хамамацу, префектура Сидзуока, Японія (Hamamatsu, Shizuoka, Japan). Там же перебуває й працюючий з 2009 року музей Suzuki Plaza.

Suzuki у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
13Найбільші японські бренди (Japan's Best Global Brands), 2013
28Кращі автомобільні бренди (Automarxx Brand Ranking), 2013