Sephora

Роздрібна мережа магазинів, що торгують косметикою. Одна з найбільших у Європі. З 1997 року є частиною холдингу LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy), який займається предметами розкоші. Магазини Sephora, яких налічується вже більше восьми сотень, можна зустріти в багатьох країнах миру. Вони представляють кілька сотень найменувань усілякої продукції різних виробників. Причому можна придбати продукцію таких брендів, як Christian Dior, Kenzo, Chanel, так і містечкових, мало кому відомих компаній. Деякі із цих торговельних крапок мають воістину колосальні розміри — так, магазин на Єлисейських полях у Парижу має площа в 1500 кв. метрів

Крім цього, Sephora — це ще бренд, під яким випускається недорога косметика

Заснована мережа була в 1969 році, коли хтось Доминик Мадоннауд (Dominique Mandonnaud) відкрив перший магазин Sephora. Його відмітною рисою була надана споживачам можливість самостійно вибирати парфумерну продукцію, ходячи серед вітрин і користуючись пробниками — інноваційне по тем часам розв`язок. Назва «Sephora» — похідне від грецького слова «sephos», що означає «краса».

Характерною рисою магазинів Sephora є широкий, немов, що б запрошує ввійти, вхід

Як уже було сказано вище, починаючи з 1997 року мережа належить LVMH. Сума угоди склала приблизно 250 мільйонів євро. До цього моменту мережа була винятково французьким підприємством, яке мало 38 крапки в різних містах Франції. Нові хазяї почали процес відкриття магазинів за рубежем. В 1999 році з`явилося представництво в США. А с 2000 року почався похід у країни Близького Сходу й Азії. Процес цей іде важко, оскільки принцип роботи магазинів (самообслуговування й мінімум спілкування із продавцями) добре себе зарекомендував лише в Європі, та й то, тільки західної. До того ж винятково складно враховувати смаки споживачів усього миру. Частка ринку Sephora у Франції становить близько 26%.

Головний офіс компанії перебуває у французькому місті Булонь-Бийанкур (Boulogne-Billancourt).

Sephora у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
42 Найпростіші бренди (Global Brand Simplicity Index), 2013