SANYO

Японський виробник різної електроніки, побутової й кліматичної техніки. Корпорація, яка починала з невеликого електромонтажного заводу, що заробив у місті Осака, 23 листопада 1947 року, на сьогоднішній день нараховує сотні дочірніх компаній, на яких трудяться сотні тисяч співробітників. Втім, амбіційні плани Тошио Иуэ (Toshio Iue), засновника компанії, минулого зрозумілі із самого початку, не випадково ж «San Yo» переводиться з японського як «три океани». Йому вдалося добитися дуже багато чого — тепер SANYO входить у список Fortune 500.

Але ж починалося все з генераторних ламп для велосипедів. На початку молоду компанію постійно переслідували різні дрібні й великі неприємності. Але наполегливість і терпіння Тошио воістину не знали меж. Уже до 1949 року лампочки ці проводилися тисячами й почали експортуватися за рубіж.

В 1950 році компанія здобуває остаточну назву, використовувана й понині — SANYO Electric Co., Ltd. Нині це компанія-засновник величезного концерну відомого як SANYO Electric Group.

В 1952 році з`являється перший радіоприймач компанії. Уперше в історії японської електроніки, для його корпуса була застосована пластмаса. Далі — більше. У плині лише одного десятиліття, SANYO освоює випуск телевізорів, стереосистем, різної побутової й кліматичної техніки — вирішено було дотримуватися принципу «усі й відразу». Окремого згадування заслуговують батарейки й акумулятори, яким приділялося багато уваги. У підсумку, по багатьом напрямкам удалося добитися лідируючих позицій. Втім, мало що зі зробленого SANYO несло на собі гордовитий лейбл «перший у світі». До цього ніхто не прагнув. Просто бралася нова ідея, уже використана конкурентами, і виконувалася на свій лад, більш-менш вдало. Этакий ширвжиток на японський манер

Розвиток компанії йде дуже швидкими темпами. В 1979 році з`являється перший персональний комп`ютер SANYO. Починається активний розвиток убік «зелених» технологій, у які вдалося добитися значних успіхів. Так, в 1990 році літак, що використовував сонячні батареї SANYO уперше, в історії подібної техніки, перетнув Америку.

Продовжуючи дотримуватися все того ж багатопрофільного підходу, компанія починає випуск проекторів, мобільних телефонів (підрозділ в 2008 році відійшло до Kyocera), цифрових камер, навігаторів. Структура SANYO починає ускладнюватися, з`являється безліч дочірніх підприємств

З 21 грудня 2009 року SANYO була поглинена Panasonic Corp. Сума угоди перевищила 4, 5 мільярди доларів США. Переговори велися майже рік. Поглинанню передувало кілька років фінансових безладь, що переслідували SANYO і приведших до значних скорочень робочих місць. Очевидно надмірна многопрофильность корпорації стала для неї вуж занадто тяжким тягарем, оскільки управляти такою складною структурою ставало усе складніше.

Штаб-квартира SANYO перебуває в Осаці, Японія (Osaka, Japan).