Bebox

Унікальний комп`ютер, що проводився в період з 1990 по 1997 роки компанією Be, Inc. Працювали ці устрої тільки під керуванням спеціально створеною операційною системою Beos.

BeBох відрізнялися підвищеною продуктивністю, многопроцессорностью й порівняно низкою собівартістю. З 1995 року випускалися моделі із двома процесорами Powerpc 603/603е, проведення Motorola. Більш раніше версії використовували процесори AT&T Hobbit, випуск яких був припинений в 1994 році.

Однієї з відмітних рис усіх Bebox був незвичайний пізнаваний дизайн корпуса, пофарбованого в темно-синій колір (хоча серед прототипів можна зустріти й варіації на червону тему). Характерними були й спеціальні індикатори завантаження процесорів, що розміщалися вертикально на передній панелі корпуса. Ці індикатори називалися Blinky Lights.

Bebox

Bebox жартівливо йменували «Silicon Graphics для бідняка». Частка істини в цьому була — вартість «темно-блакитних ящиків» була набагато нижче, ніж у робочих станцій Silicon Graphics (нині SGI), продуктивність же тільки радувала власників

«Ідеальний комп`ютер» не був прийнятий громадськістю. Усього вдалося реалізувати лише кілька тисяч штук. Причин цьому багато — від неписьменного маркетингу, до звичайного неприйняття масовим споживачем усього принципово нового

Випуск Bebox припинився 30 вересня 1997 року, коли компанія Be, Inc. офіційно заявила про догляд з бізнесу по проведенню комп`ютерного «заліза», і повністю перемкнулася на розробку операційної системи Beos, портировав її спочатку для Мас, а потім і для РС.

Більш докладну технічну інформацію можна знайти на сайті bebox.nu.