Rovio

Rovio — фінська компанія-розроблювач ігор для мобільних устроїв. Перші кроки в створенні компанії були зроблені в 2003 році, коли три студенти Технологічного університету Гельсінкі — Никлас Хед (Niklas Hed), Ярно Вакевайнен (Jarno Väkeväinen), і Кім Дикерт (Kim Dikert) — взяли участь у конкурсі, улаштованому при сприянні Nokia і HP, метою конкурсу був розвиток і просування мобільних комп`ютерних ігор. Майбутні засновники Rovio представили на конкурс свою гру “King of the Cabbage World” і завоювали перше місце. Удача привела до думки про те, що й у реальному бізнесі друзі зможуть досягтися успіху й вони засновують свою власну компанію, називаючи її Relude.

Angry Birds

В 2005-м року Relude одержує нову назву — Rovio Mobile. У цьому ж році компанії вдається залучити до роботи інвесторів і справа стала розбудовуватися більш швидкими темпами. У січні 2006-го року Rovio здобуває ще одну фінську компанію Pixelgene, основним напрямком діяльності якої була розробка 3D мобільних ігор.

Гри від Rovio працюють на найрізноманітніших платформах: iphone, Android, Windows Mobile, Symbian, N-Gage, PSP, DS, Flash і ін. Мабуть, найвідомішою грою розроблювача стала, що завоювала всесвітнє визнання, Angry Birds. Також на рахунку Rovio Need for Speed Carbon і Burnout, створені для Electronic Arts, SWAT: Elite Troops, розроблена для Vivendi Universal Games, Bounce Boing Voyage, створена спеціально для платформи N-Gage і багато інші

Rovio у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
26Самі інноваційні компанії світу (Most Innovative Companies), 2013