Playboy

Playboy — вихідний по усьому світу журнал для чоловіків. Не все знають (часто навіть регулярні читачі й передплатники журналу бувають приємно здивовані), але Playboy — це не тільки світлини оголених і напівголих жінок, у журналі також розміщаються літературні твори, інтерВ`ю зі знаменитостями, статті на всілякі теми.

Найвідоміший у світі чоловічий журнал був заснований в 1953 році, тоді 27-літнім Хью Марстоном Хефнером (Hugh Marston Hefner). Компанія тоді звалася HMH Publishing Co. Хью Хефнер став особою Playboy на багато років і навіть сьогодні, перебуваючи вже в досить похилому віці, Хефнер як і раніше невіддільний від свого журналу і є невід`ємною частиною бренда. Цей факт відмінно підтверджується тим, що при будь-яких переговорах про можливий продаж Playboy спеціальним пунктом оговорюється те, що Хью Хефнер при будь-яких обставинах залишиться публічним представником компанії. Хью Хефнер привніс у компанію себе й тисячу доларів, позичених у матері, а мати ще одного засновника видання Элдона Селлерса (Eldon Sellers) побічно привнесла в підприємство одну з найважливіших його складових частин — назва. Вона працювала секретарем в автомобільній компанії Playboy Automobile Company, чиє ім`я так удале попалося на очі засновникам журналу в період пошуку назви для свого дітища. Перше ім`я журналу звучало як Stag Party («холостяцька вечірка»/»мальчишник»), але журнал з назвою «Stag» («Холостяк») уже існував і тоді була придумана назва Playboy.

Playboy

Перший випуск журналу зігрів читачів у холодному грудні 1953-го, на ньому не було дати й номера — ніхто не був впевнений у тому, що з`являться другий, третій і наступні випуски. Більше того, Хью Хефнер був настільки не певен в успіху підприємства, що його ім`я не згадувалося в першому номері жодного разу, у випадку провалу, його репутація залишилася б не підмоченою. Але перший номер мав успіх, було продано 54 175 екземплярів, ціною по 50 центів. Успіху багато в чому, якщо не у всьому, сприяла світлина Мерилин Монро, яка споконвічно була знята для календаря.

Логотипом Playboy став кролик, відомий своєї любвеобильностью, його стилізоване зображення було створено арт-директором журналу Артуром Статтю (Arthur Paul). Кролик з`явився в другому випуску журналу й з тих пор прикрашає собою всю продукцію під брендом Playboy. В 60-х кролик завів звичку ховатися серед елементів обкладинки, читачі могли потренировать своє вміння розглядати деталі в пошуках кролика перш ніж відкрити журнал і приступитися до читання захоплюючих інтерВ`ю або художніх творів.

C 1988 по 2008 рік на чолі компанії стояла дочка Хью Хефнера — Кристи Хефнер (Christie Hefner). Сьогодні Playboy Enterprises, Inc. є акціонерною компанією й займається не тільки й навіть не стільки випуском журналу, скільки проведенням різної продукції для індустрії розваг: тілі-, радіопередач, фільмів, друкованої продукції, сайтів і іншого контенту для дорослої аудиторії, також немаловажну частину доходу компанії становлять доходи від надання ліцензій на використання бренда Playboy.