Planar

Слоган: When image experience matters

Виробник професійних систем відображення даних. Вироблені компанією дисплеї, монітори й проектори широко використовуються в медичному встаткуванні, системах спостереження, вимірювальному встаткуванні, системах зв`язки й т. п.

Заснована компанія була в 1983 році. Її родителями були Джим Хард (Jim Hurd), Крис Кинг (Chris King) і Джон Лони (John Laney). Вони придбали права на проведення электролюминесцентных дисплеїв у компанії Tektronix (яка, згідно з деякими відомостями, була їхнім колишнім місцем роботи). Таким чином, Planar Systems стала першим американським виробником, хто працював у цій сфері. Головний офіс і завод компанії перебували в Бивертоне, штат Орегон (Beaverton, Oregon).

Справи в Planar пішли добре. В 1991 році починається «європейська експансія», з`являються заводи у Фінляндії (цьому сприяла покупка компанії Finlux), Франції й Іспанії. Компанія виходить у світові лідери. Вона вже не купує чужі технології, але має свої (Indisys, Clarity), отриманими в результаті безлічі самостійних досліджень. Купуються тепер уже інші компанії (DOME Imaging Systems, Allbrite, Runco International…).

Сьогоднішня Planar System — це компанія, що включає в себе кілька підрозділів з різними родами діяльності: Commercial Business Unit, Control Room and Digital Signage Business Unit, Home Theater Business Unit, Industrial Business Unit (сфера діяльності підрозділу прекрасно видний з його назви).

Нині штаб-квартира компанії по колишньому перебуває в Орегоне, Вбивертоне.