Pfizer

Слогани: Pfizer. Working for a healthier world. Pfizer Quality.

Назва компанії Pfizer, Inc — найбільшої американської фармакологічної корпорації було дано на прізвище одного із засновників, німця по походженню, Чарльза Пфайзера (Charles Pfizer). Про цей можна догадатися й не вникаючи в перипетії історії фірми — таке дивне, труднопроизносимое слово може здатися привабливим для власника компанії тільки якщо є його власним, улюбленим прізвищем. В 1849-м року, 160 років тому два кузени Чарльз Пфайзер і Чарльз Эрхарт (Charles Erhart) розв`язали зайнятися бізнесом і відкрили свою фармацевтичну компанію «Charles Pfizer & Company» у Вильямсбурге, районі Бруклина, Нью-Йорк. Молоді підприємці звернули свою увагу на відоме в середині 19-го століття ліки — сантонін, застосовуване для боротьби з паразитами. Ідея зробити із цих малоприємних на смак ліків «цукерок» була втілена в буквальному значенні цього слова: знання хімії Чарльза Пфайзера й кондитерські вміння Чарльза Эрхарта допомогли додати сантоніну смак ірису з мигдалем, а загорнувши ліки в гарну обгортку, підприємці могли твердо розраховувати на успіх.

Громадянська війна в США, що тривав з 1861-й по 1865-й г.г. підхльоснула розвиток фірми. Попит на болезаспокійливі й дезінфікуючі кошти зріс, такі речовини, як морфій, йод, камфора, споживалися у величезних кількостях.

Приблизно в той же час компанія починає випуск виннокаменной кислоти, а пізніше лимонної кислоти, задовольняючи потреби хімічної й харчової промисловості. До кінця 40-х років Pfizer є світовим лідером у проведенні вітамінів, зокрема вітаміну З.

В 1928-м року відбувається події подальша розвиток, що визначив, медицини Олександр Флемминг виділяє зі цвілевого гриба пеніцилін — перший в історії антибіотик. Сам винахідник не вірив у промислове майбутнє свого дітища, уважаючи складним процес його проведення, але побачивши за пеніциліном майбутнє багато компаній продовжили фінансування розробок і промислове виробництво було налагоджено. Pfizer засновувала проведення пеніциліну на технології глибокого шумування й, до початку Другої світової війни, компанія стає світовим лідером у проведенні антибіотика й забезпечує величезну частку потреб армії.

Керівництво Pfizer приділяє величезної увагу й виділяє фінансування наукове дослідницьким розробкам в області створення нових ліків. Найбільш успішними препаратами Pfizer були Дифлюкан — протигрибковий препарат, Виагра — препарат для лікування эректильной дисфункции, Геодон — препарат для лікування шизофренії, Вифенд — препарат для лікування грибкових инфеций, Реплакс - для лікування мігрені, Кадуэт — препарат, що знижує рівень холестерину й підвищений тиск і багато інші препарати для лікування діабету, онкологічних, серцево-судинних захворювань. Пріоритетним напрямком на сьогодні є розробки препаратів від СПИДА й інфекційних захворювань. Постійне впровадження нових технологій і прогресивних розробок дозволили Pfizer постійно розбудовуватися й виходити на нові рівні, сьогодні — це світовий лідер у фармакології, акції компанії були включені в рассчет індексу Доу-Джонса, що говорить про впливовість і успішності фірми.

Pfizer у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
17 Найдорожчі компанії світу (Financial Times Global), 2013
48Самі більші компанії США (Fortune U.S. 100), 2013
2012
40Самі більші компанії США (Fortune U.S. 100), 2012
2011
31Самі більші компанії США (Fortune U.S. 100), 2011
2010
40Самі більші компанії США (Fortune U.S. 100), 2010
2009
46Самі більші компанії США (Fortune U.S. 100), 2009