Olympus

1919

1921

1921

1970

2001

Слоган: Focus on Life
Your Vision, Our Future

Відомий японський виробник оптики й фототехніки, електроніки й медичного встаткування. У нас найбільше всього відомий як творець цифрових камер ( як для починаючих користувачів, так і для професіоналів) і цифрових диктофонів (також для різного рівня користувачів).

Заснована компанія була 12 жовтня 1919 року. Перший час вона звалася Takachiho Seisakusho, займалася оптикою й термометрами. Саме їй належить честь створення першого в Японії мікроскопа — модель Asahi. Бренд Olympus з`явився пізніше — в 1921 році. Ця назва була запозичена з давньогрецької міфології — напевно все чули про гору Олімп, на якій жили боги Еллади. Важко сказати, чому була обрана саме грецька міфологія. Найімовірніше вже тоді розглядалися плани по масштабному виходу на світовий ринок. На той час керівництво компанії вирішує повністю зосередиться на оптику, відмовившись від термометрів (втім, до медичного встаткування Olympus ще повернеться пізніше). В 1936 році компанія випускає своею першу камеру, що одержала назву Semi-Olympus I. Тоді ж з`являється й оптика Zuiko.

В 1942 році відбувається зміна назви на Takachiho Optical Co., Ltd. У такий спосіб підкреслюється «оптична» спрямованість компанії


Olympus E-P1
Olympus E-P1 — камера стандарту Микро 4/3 (Micro Four Thirds)
Реінкарнація колись дуже популярної моделі Olympus Pen (1959 рік)
Головними особливостями Pen були простота й зручність використання


Другу Світову війну вдалося пережити відносно безболезнено, наскільки це було взагалі можливо в приниженій країні, що програла й. В 1949 році компанія знову міняє назву на Olympus Optical Co., Ltd. Подальша її історія буяє фактами про різні досягнення й дослідженнях. По більшій частині в сфері медичного встаткування. Причому розробки часто мали гордовиті приставки у вигляді «перший у світі» або «перший у Японії». В 1969 році з`являється перший диктофон компанії: аналогова модель із мікрокасетами, що одержала назву Zuiko Pearlcorder (цифрові диктофони Olympus з`являться куди пізніше — в 1998 році). Випуск цифрових дзеркальних камер почався в 1996 році, з появою моделі Camedia C-800L/400L.

В 2003 році було ухвалене рішення про чергове перейменування компанії — цього разу в Olympus Corporation. Справа в тому, що стара назва вже не охоплювала всього спектра продукції, що випускається. Нині в Olympus Corporation входять два підрозділи — Olympus Imaging Corp., (оптика, фотокамери й диктофони) і Olympus Medical Systems Corp. (медичне встаткування).

Головний офіс корпорації перебуває в Токіо, Японія (Tokio, Japan). Представництва ж розкидані по всьому миру