Oki

Слоган: Open up your dreams

Японський виробник різних електронних устроїв, напівпровідників і мікросхем, телекомунікаційного встаткування. У нас найбільше відомий, завдяки своїм принтерам різних типів, МФУ, копіювальним машинам і факсимільним апаратам, виробленим підрозділом OKI Printing Solution.

Історія компанії нараховує вже більш ста років. Почалося все в епоху, коли телефони були ще екзотикою. Саме тоді, в 1881 році, японський інженер Кибатаро Оки (Kibataro Oki) заснував компанію Meikosha, Ltd., що займався проведенням телефонних апаратів ( їх називали «Microsound» або «Edison-type telephone»). Оки не просто налагодив серійний випуск уже наявних розробок, але й активно займався їхнім поліпшенням. Надалі, створені їм конструкції, активно будуть використовуватися російськими солдатами на полях Першої світової війни. Саме Оки вперше застосував, що стала нині такий звичної, схему, завдяки якій користувач чує короткі гудки, коли номер, на який він дзвонить, зайнятий

В 1889 році компанія міняє назву на Oki Electric Works. А потім, в 1907 році, уже після смерті засновника (Оки, що прожив 56 років, помер в 1906 році), на Oki & Co., Ltd. У ті роки головний офіс компанії неодноразово міняє місце дислокації. Розширюється асортименти продукції, що випускається, починають з`являтися підрозділу

Ні Перша, ні Друга світові війни, ні регіональні конфлікти не змогли перешкодити розвитку компанії. За роки свого існування вона створила безліч унікальних розробок, таких, як автоматичний телетайп, светодиодный принтер, факс, що використовує термобумагу… Дуже важливу роль в асортиментах продукції, що випускається, відіграють професійні матричні принтери, адже незважаючи на те, що технологія ця видасться вже остаточно застарілий, ударну печатку використовують повсюдно — у банкоматах, касових апаратах, терміналах і подібних устроях. Активно застосовуються матричні принтери в банківській справі й бухгалтерії.

На сьогоднішній день, Oki Electric Industry Co., Ltd. — корпорація зі складною структурою й представництвами в багатьох країнах (європейський підрозділ зветься Oki Europe Limited). Головний офіс перебуває в Токіо, Японія (Tokio, Japan). Продукція Oki повсюдно користується заслуженою повагою. Адже недарма ж говорить народна комп`ютерна мудрість — «, Що Має Oki, так побачить!».