Aurora Flight Sciences

Компанія, що займається розробкою й створенням експериментальних літальних апаратів, здебільшого безпілотних ( так званих БПЛА — безпілотних літальних апаратів). Здійснюється активне співробітництво з іншими компаніями, при проектуванні й випробуваннях подібних устроїв. Одна з найвідоміших розробок, у створенні яких Aurora Flight Sciences ухвалювала саму активну участь — безпілотний розвідник Global Hawk і його модифікації, використовувані армією США, NASA і DARPA *.

Заснована компанія була в травні 1989 року, Джоном Лангфордом (John Langford). Раніше він прославився тим, що працюючи в Массачусетском технологічному інституті (MIT), стояв на чолі проекту, по створенню літака на мускульній тязі. 23 квітня 1988 року літак Daedalus зробив свій перший переліт із Криту на Санторин (на подолання цих 120 км. йому знадобилося 3 години 54 хвилини).

Наприкінці літа 1991 року, компанія представляє свою першу розробку — літак AU-001. У той час усі роботи й випробування велися в старому зношеному ангарі. У період між 2000 і 2003 роками, Aurora Flight Sciences розробила цілий ряд новаторських літаків для наукових і тактичних місій. В 2002 році літак-прототип Marsflyer, піднявся на висоту вище 34 кілометрів. В 2006 році з`явилася нова експериментальна розробка — Excalibur (повна назва Excalibur Tactical Unmanned Combat Aerial Vehicle). Це БПЛА, що сполучає в собі гідності як літака, так і вертольота й здатний тривалий час залишатися в повітрі (розвідка, атака наземних цілей, транспортування вантажів). Перший свій політ Excalibur зробив в 2009 році

Aurora Flight Sciences

Творіння Aurora Flight Sciences відрізняються унікальністю. У переважній більшості випадків, їх можна охарактеризувати як «щось літаюче», не схоже ні на один зі звичних нам механізмів. Такі апарати цікаві насамперед військовим ( від яких те й надходить основний потік грошей і замовлень). Але можуть зацікавити вони й учених, дослідників, рятувальників, поліцію. Активно ведуться дослідження в справі створення літаків, що використовують альтернативні види палива й здатних роками залишатися в повітрі. Займається компанія й іншими розробками, начебто систем керування двигунами або коштів для швидкої зупинки кровотеч — все-таки багатий досвід у використанні незвичайних матеріалів. Сфера інтересів розширюється постійно.

Працівники Aurora Flight Sciences (а їх уже більше 300 людей) уже не туляться в обшарпанном ангарі. Тепер активи компанії містять у собі чотири окремі «держави». Головний же офіс компанії, відповідальний за інженерію й розробку, перебуває в Манассасе, штат Вірджинія, США (Manassas, Virginia, USA).

*) Defense Advanced Research Projects Agency — Агенство, що ставиться до Міністерства оборони США. Відповідає за науково-дослідні розробки в оборонному комплексі