Nokian Footwear

Фінський виробник різного гумового взуття. Входить до складу сімейного концерну Berner.

Проведення гумовотехнічних виробів у Фінляндії почалося в 1898 році, коли групою бізнесменів була створена фабрика Suomen Gummitehdas Osakeyhtiö (Фінський гумовий завод). Розташовувалася вона споконвічно в Гельсінкі (Helsinki, Finland), але в 1904 році проведення було перенесено в містечко Нокия (Nokia). Основною її продукцією були калоші й гумові чоботи

З 1967 року фабрика увійшла до складу корпорації Nokia, як одне з її трьох підрозділів (гумовотехнічна промисловість, деревопереробна й електротехнічна).


Nokian Footwear
Калоші в Nokia завжди добре виходили


Наприкінці 80-х років минулого століття Nokia розв`язала повністю зосередитися на телекомунікаціях і відмовитися від усіх інших видів діяльності. На основі її гумовотехнічного підрозділу й утворювалися дві компанії: Nokian Tyres, нині відомий виробник шин, і Nokian Footwear (на фінський манер — Nokian Jalkineet), яка повністю зосередилася на проведенні гумових чобіт. Обидві вони вже не мають ніякого відношення до компанії Nokia. Перша залишилася незалежної, а другу в 2005 році придбав концерн Berner Oy.