Noctua

Слоган: Designed in Austria

Австрійська компанія — виробник повітряних систем охолодження для комп`ютерів. Продукція компанії ставиться до сегмента ганьби-энд. Ці кулеры й вентилятори відрізняються безшумністю роботи, високою ефективністю й винятковою надійністю. Модельний ряд невеликий, але кожний створення заслуговує найпильнішої уваги

З`явилася Noctua (вимовляється як «ноктуа», а, часом, і як «нокта») в 2005 році, як результат співробітництва між австрійської Austrian Rascom Computerdistribution Ges.m.b.H. і тайваньской Kolink International Corporation (обидві компанії споконвічно займалися системами охолодження). Досягтися настільки високого рівня продукції молодої компанії вдалося завдяки співробітництву з Österreichisches Institut für Wärmeübertragung und Ventilatorentechnik (ÖIWV, Австрійський інститут передачі тепла й технологій вентиляторної техніки).


NH-D14
NH-D14 (зображення з офіційного сайту)


Таким чином, Noctua не є компанією у звичному нам змісті. Це скоріше виробничий «потрійний союз», де за маркетинг відповідає австрійська компанія, за проведення тайваньская, ну й за дослідження цілий окремий інститут

Своя назва компанія одержала на честь Athene Noctua — маленької афінської сови (ще її називають будинковим сичем), символу Афіни — богині мудрості, науки (і війни). Досить символічно.

Системи охолодження Noctua випускаються з використанням спеціально розроблених і їй же приналежних технологій, які й дозволяють добитися настільки високих показників. Хоча назвати цю продукцію надмірно популярної не можна — знають про неї, в основному, люди, що користуються комп`ютерними системами, схильними до надмірного нагрівання (геймеры, ентузіасти розгону, власники власноручно зібраних HTPC).

Штаб-квартира компанії перебуває у Відню, Австрія (Vienna, Republic of Austria).