Auris

Toyota Auris — марка автомобіля, який випускається найбільшим японським автовиробником Toyota Motor Corporation з 2007-го року. Toyota Auris являє собою переднеприводной трьох- або пятидверный хэтчбек класу З ( найбільш популярний у Європі). Орієнтований Auris більшою мірою на європейських споживачів і вважається європейським аналогом Toyota Corolla, хоча обидві моделі й лідер продажів із сорокалітнім стажем Corolla, і Auris не мають чіткої географічної прив`язки. З випуском хэтчбека Auris, Corolla стала продаватися тільки у варіанті седан

Уперше Toyota Auris була представлений європейській публіці на паризькому автосалоні восени 2006-го року. Продажу Toyota Auris стартували в Європі в січні 2007-го року, у Росії й в Україні — на кілька місяців пізніше.


Toyota Auris
Toyota Auris (фото з офіційного сайту)


Нова модель була розроблена спільно японським відділенням Toyota Motor Corporation і європейською студією Toyota Europe Design Development (Toyota ED²). Мудрий розв`язок японців глянути на свою культуру з боку ( крім японських дизайн-студій є ще згадана Toyota ED² у Ніцці й CALTY — у Каліфорнії), очима неяпонців (провідними дизайнерами європейської студії є росіянин (Володимир Пиріжків), англієць, француз і італійка) дозволило втілити в Auris, як і в інших моделях фірми, кращі риси японських автомобілів, їх індивідуальність. В основу зовнішнього вигляду майбутнього автомобіля лягли розробки Коичи Суги з Toyota ED², а інтер`єр заснований на розробках Такаюки Накаджим зі студії в Toyota Motor City.

Назва Auris походить від назви золота, як хімічного елемента — Aurum, підкреслюючи шляхетність, цінність, винятковість образа автомобіля. Відмітними рисами моделі називаються просторий інтер`єр, підкреслюється, що це найвищий автомобіль у своєму класі, а також високі показники безпеки (Toyota Auris визнано одним із самих безпечних автомобілів у Європі)

Заводи, що провадять Toyota Auris, розташовуються в Туреччині й Великобританії.