Nescafe

Слогани: 1 Now —1 Nescafe
Coffee at its Best.
It´s all about you.
Nescafe. Open up. ( для розчинного)
One thing leads to another.
Your cup of inspiration. ( для розчинного)
Start the day with great taste. ( для розчинного)

Найвідомішим брендом корпорації Nestlé є Nescafé — найбільший у світі виробник розчинної кави. Назва Nescafé давно вже стало синонімом розчинної кави (наприклад на деяких арабських діалектах розчинний кава звучить як «нискафи»), а відбулося воно від злиття двох слів назва фірми виробника Nestlé і слова cafe, італійського слова, що позначає кафе, кав`ярню, і покликаного створити ауру романтичності й чарівництва навколо продукту. Під цією маркою проводиться кілька видів розчинної кави, а також випускається кава-машина Nescafé Dolce Gusto.

Логотип Nescafé являє собою написане білим шрифтом на темному тлі назва бренда й прикрашає собою всі впакування з розчинною кавою, вироблені під маркою Nescafé. Девізом марки сьогодні служить фраза: «1 Now —1 Nescafe»«Одна мить сьогодення — один Nescafé».


Nescafe;
у народі Nescafe відомий як «провідний виробник попільниць»


Бренд Nescafé з`явився в 1938 році у Швейцарії, розв`язавши питання промислової переробки й тривалого зберігання кава. До цього моменту існувала проблема переробки, зберігання й утилізації більших обсягів кава, пропадали нереалізовані залишки кавових зерен, та й сам процес заварки кава багатьом видався довгим і незручним. Виробники кава зіштовхнулися із ще однієї проблемою — у роки Великої депресії попит на кава катастрофічно впав, необхідно було якимось образом змінити продукт, зробити його більш економічно доступним. В 1930 році Brazilian Coffee Institute (Інститут кава Бразилії) звернувся до Nestlé із проханням розв`язати проблему — експорт бразильського кава стрімко падав. Винахідники довго шукали спосіб проведення кавового екстракту, який міг би довго зберігатися й перетворювався б у кава шляхом додавання води. І нарешті, їм це вдалося, Варто відзначити, що не всі аматори й цінителі кава довідаються в отриманому напої саме кава, деякі нечеми обзивають цю коричневу рідину попросту «бурдою», але ми не будемо чіплятися, написане на пакетику кава — значить кава!

Не можна сказати що в Nestlé винайшли розчинний кава, такий продукт був винайдений в 1901 році японським хіміком Сатори Като (Satori Kato) і проводився декількома фірмами, але успіху не мав через нелегкотравний смак і поганої якості. Дослідники Nestlé суттєво поліпшили процес проведення розчинної кави, добившись мінімальних втрат вихідного продукту. Як справедливо замічене представниками компанії: «We may not have invented instant coffee but we were the first to get it right» — у вільному перекладі «Не ми винайшли розчинний кава, але ми довели його до розуму».

Під час Другої Світової війни Nescafé переживає справжній бум. Солдати й офіцери по гідності оцінили зручність, швидкість готування напою і його властивість бадьорити й підтримувати чинності. (Ну що ж, і в сучасних «офісних окопах» заміну розчинній каві поки ще не знайшли.) Війна, що захопила увесь світ, сприяла повсюдному поширенню розчинної кави, до того ж американські військові одержували пакетики кава, як частина свого харчового пайка. Nestlé виявилася ще однієї великою корпорацією, «, що виграла» Другу Світову. В 50-і роки з винаходом культури кафе, кава-барів популярність Nescafé виростає ще більше.

З тих пор кількість марок Nescafé зросло. В 1972-м з`явився м`який сорт Fine Blend, в 1984-м Gold Blend, пізніше були випущені Alta Rica і Cap Colombie. Nescafé випускає також різні сорти декофеинизированного кава й кава зі зменшеним утримуванням кофеїну, окремого згадування заслуговує марка Nescafé Partner`s Blend, створена по програмі Fairtrade (чесна торгівля), сировина для такого кава закупається безпосередньо у фермерів без посередників і перекупників

На сьогодні Nescafé є найбільш покупаемой маркою розчинної кави у світі, а сам бренд Nescafé — найбільш пізнаваним споживачами після Coca-Cola.

Nescafe у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
27 Найдорожчі бренди світу (The World's Most Valuable Brands), 2013
37Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2013
2012
10Бренди які можуть змінити світ (Planet Brands), 2012
35Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2012
2011
30Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2011
2010
27Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2010
2009
25Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2009
2008
28Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2008
2007
24Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2007