ATI

Колись дуже відомий у комп`ютерному середовищі бренд. Ця канадська компанія прославилася завдяки продуктивними відеокартами, які були дуже шановні в геймерской середовищу. Проводилися відеокарти під брендом Radeon, що нині належать компанії AMD.

Ati

Заснована компанія була 20 серпня 1985 року, у місті Маркхам, що в канадській провінції Онтаріо (Markham, Ontario, Canada). Тоді вона називалася Array Technology Inc. З перших же денй існування компанія займалася графічними рішеннями, які використовували багато відомих виробників комп`ютерів, начебто IBM.

Засновниками компанії стали три емігранти з Гонконгу — Чи Ка Лау (Lee Ka Lau), Бенни Лау (Benny Lau) і Квок Йен Хо (Kwok Yuen Ho). Споконвічно нікому невідомі інженери-підприємці нині вважаються одними із самих успішних канадських бізнесменів. Але ж компанію вони заснували через того, що їх ніхто не брав на роботу зі спеціальностей. Нікому не хотілося зв`язуватися з емігрантами.

По закінченні декількох місяців назва компанії була незначно змінена, перетворившись в Array Technologies Inc. У самому ж кінці 1985 року його скоротили, перетворивши в абревіатуру ATI.

Споконвічно до ідеї спеціалізованих графічних рішень виробники комп`ютерів ставилися досить скептично. Однак, 24 січня 1984 року з`являється Macintosh, графічний інтерфейс якого зробив справжню революцію. Такий підхід стає відтепер стандартом для комп`ютерної індустрії, графіка стає звичайним справою


ATI Rage Fury Maxx
ATI Rage Fury Maxx


Заснована ATI була на заощадження творців. Причому був період, коли всі їх старання ледве було не пішли впусту. Число працівників тоді не перевищувало десятка, а продукцію доводилося замовляти у виробників з Каліфорнії. Але переживши перші збиткові роки компанія почала приносити стабільний прибуток, а вироблена нею продукція ставала усе популярніше. До початку 90-х років ATI уже твердо стояла на ногах. З`являються такі відомі лінійки продукції, як Much (2 D-Прискорювачі) і Rage (3 D-Прискорювачі). Багато чого із продукції тих років зараз є предметами колекційної цінності. До кінця 20-го століття компанія стає найбільшим виробником графічних рішень у всьому світі

Ati Crossfire

2000 рік ознаменувався появою Radeon — бренда високопродуктивних відеокарт, розрахованих на потреби геймеров. Поява цієї лінійки ознаменувала початок нової ери в історії ATI, яка не зуміла пережити свій власний бренд. Тоді ж було ухвалене рішення про повсюдне впровадження червоного кольору — він був присутній на впакуванні продукції, так були пофарбовані друковані плати відеокарт (не завжди, отут багато чого залежало від виробників, які використовували чипи ATI).

Початок 21-го століття ознаменувалося сплеском напруги конкуренції з NVIDIA, графічні рішення якої не уступали (і нерідко навіть перевершували) творіння ATI.

А в 2006 році відбулося несподіване — ATI була придбана виробником процесорів AMD (Advanced Micro Devices), що вже тоді переживав не найкращі часи. Вартість угоди склала 5, 4 мільярди доларів США. Уважають, що саме такий розпачливий крок і допоміг AMD вистояти. ATI перетворилася в підрозділ AMD Graphics Products Group.

Перший час на всій продукції по колишньому красувався бренд ATI Radeon. Однак, в 2010 році було ухвалене рішення відмовитися від використання назви поглиненої компанії. Так на ринку з`явилися відеокарти AMD Radeon. Ще один легендарний бренд канув влету.