Namelab

Namelab — одна з найвідоміших у світі компаній, які займаються безпосередньо назвами, так званим неймингом. Поряд з Lexicon, Namelab є однієї з найстарших і самих авторитетних компаній у світі нейминга. Фірма була заснована в 1981-м року в Сан-Франциско. У сферу інтересів Namelab входить нейминг брендів, нейминг фірм, а також розробка загальної стратегії бренда. Діяльність фірми вузькоспеціалізована, нейминг, який багатьма рекламними фірмами Росии й України сприймається як невелика частина загальної роботи зі створення й просуванню бренда, в Namelab поставлений у главу кута.

Заснував Namelab, Inc Айра Бэчрэч (Ira Bachrach), який сам був і залишається провідної творчою одиницею фірми. Айра Бэчрэч до свого захоплення неймингом і створення власної компанії працював інженером-електриком, пізніше в 50-х він одержав диплом доктора лінгвістики. Ідея про можливість почати свій бізнес прийшла до нього під час міркувань про швидко мінливий світ технологій, захоплення лінгвістикою й бажання створювати нові імена для нових понять у світі бізнесу й привело в підсумку до створення своєї творчої справи. Спочатку компанія складалася із трьох людей, одним з яких був сам засновник, поєднувало їхнє професійне заняття лінгвістикою й бажання створювати нові форми в межах англійської мови. За деяким даними, працівники компанії — професора лінгвістики ведуть свою діяльність віртуально, користуючись сучасними засобами зв`язку вони мають можливість обмінюватися ідеями й досягати результату.

В основу діяльності компанії покладені наукові розробки по теорії лінгвістики, існує величезну кількість наробітків, схем нейминга. Основою наукової бази, з якої працюють фахівці Namelab є розроблена на самому початку їх діяльності більш чверті століття назад «конструкційна лінгвістика». В основі цієї системи лежить поняття про морфеми — найменших лінгвістичних елементів, що мають зміст, з яких і створюються слова. В англійській мові, з якою й працюють в Namelab таких часточок слів більш 7000. Різні комбінації морфеми, аналіз лінгвістичної складової назв — основа творчої діяльності Namelab. Такий підхід приводить до того, що більшість назв, придуманих в Namelab, є неологізмами й нововведеними вираженнями. Немаловажним для створення імен також є й перевірка висунутих версій на произносимость, читаність, візуальне сприйняття, значеннєву прозорість і можливості перекладу на різні мови. І звичайно, науковий підхід до створення імені бренда або фірми тісно пов`язаний з визнанням і повагою до таланта людей, які цим займаються, без їхньої творчості й осяянь неможливо було досягтися результату.

У творчій лабораторії Namelab були створені такі назви: Acura для Honda Motors, Compaq, Luxor, Lumina для Chevrolet, Comp USA, Ofoto для Kodak, Sentra для Nissan, Renova для Johnson & Johnson, були розроблені назви продуктів для Ford, Chrysler, Gillette, Pepsico.

Основною відмітною рисою Namelab є опора на науковий підхід. Маніпуляції з морфемами не заперечують, звичайно креативного підходу й широко розповсюджений метод «мозкового штурму», але їм призначають другорядну роль, у порівнянні з розумовим аналізом. З таким підходом сперечаються дуже багато нейминговые фірми, що покладаються на творчий підхід і креативність своїх працівників, але право на життя метод Namelab заслуговує вже тим, що компанія не йде з ринку більш 25-ти років, її послуги затребувані й недешеві. І який-би підхід не вибирали творці імені бренда або компанії, головним залишається результат, тобто успішність продукту або компанії