Athlon

Торговельна марка приналежна компанії AMD. Під нею випускаються продуктивні процесори для персональних комп`ютерів

Уперше світ довідався про Athlon 23 червня 1999 року. Саме тоді Advanced Micro Devices представила серйозного конкурента Pentium III.

Нові процесори досить швидко знайшли своїх шанувальників. Головною їхньою гідністю була більш низька вартість при досить непоганій продуктивності, мало чому, що уступає (а часом навіть переважаючої) можливостям конкурентів. Інші вибирали процесори AMD, як можливість піти з під монополії Intel. А часом, користувачі вибирали Athlon просто як «доповнення» до обраної цікавої материнських плат (які, як відомо, заточені під конкретний тип процесора) цікавою особливістю, що володіє якоїсь


AMD Athlon XP
AMD Athlon XP


З появою Athlon почалося «велике протистояння» між Intel і AMD, що триває й понині. Втім, останньої так дотепер і не вдалося скласти дійсно серйозну конкуренцію творцеві Pentium. Але однаково, про це протистояння можна писати цілі книги. Перемогти те не перемогли, але шереху навели чимало.

Слово «Athlon» давньогрецьке — означає воно «переможець у змаганні». Найбільші виробники процесорів взагалі небайдужі до латині й грецькому.

Перший Athlon рубіж, що подолав, в 1 Ггц, з`явився 6 березня 2000 року — одне з перших голосних досягнень AMD. Intel здолала цей рубіж трохи позднее.

За наступні роки процесори Athlon неодноразово мінялися й поліпшувалися. З`явилися версії Athlon 64 і Athlon XP. Як і Intel у випадку з Pentium, AMD не побажала швидко розстатися з «обкачаним» брендом. Зараз він поступово витісняється новим брендом — Phenom.

Інші «процесорні» бренди принадлежание AMD: Phenom, Opteron, Sempron, Duron (снять із проведення).