Motorola

1930

1947

1955

1967

Слоган: Intelligence Everywhere
hello moto

Ця компанія міцно асоціюється в більшості з мобільними телефонами. Але насправді, спектр Motorola куди багатше й красочнее.

Почалося все в 1928 році, коли бізнесмен Стать Галвин (Pol Galvin), зі своїм братом Джозефом Галвином (Josef Galvin) заснував компанію Galvin Manufacturing Corporation. В історію ввійшла сума, якої він мав на той момент — 750 доларів, з яких більша частина відразу ж пішла на закупівлю різний^-різного-різноманітного-необхідного-різного. На той час у Статі вже був багатий досвід ведення справ. За його словами, він уже «неодноразово падав і завдяки цьому, навчився підніматися».

Перший час компанія займалася мережними випрямлячами, які збиралися вручну командою з п`яти працівників. В 1930 році асортименти продукції, що випускається, був розширений — з`явився автомобільний приймач «Motorola». У ті роки суфикс «-ola» став досить популярним серед виробників електроніки зв`язаної зі звуком (дожив він і до наших днів — радіола, магнітола). У такий спосіб компанія просто об`єднало це закінчення зі словом «motor», натякаючи на автомобільну складову. «Motorola» стала першої в історії комерційно успішною моделлю автомобільного радіоприймача. Перша його модель була встановлена на автомобілі Studebaker, що належав компанії

Motorola
Найперший автомобільний приймач Motorola (зображення з офіційного сайту)


Дела пішли, асортименти почав розширюватися. З`явилися не тільки обивательські моделі, але й спеціально розроблені для використання поліцією (1936 рік). Далі — більше. Почали з`являтися не тільки радіоприймачі, але й передавачі, а також радіотелефони. Друга Світова війна приносить додаткові доходи. Ведуться постійні розробки й дослідження. В 1943 році з`являється перший Walkie-talkie ( Уоки-Струми) — кишенькова рація невеликого радіуса дії. Ці устрої стали основою для цілого класу устроїв, названого в них честь

Популярність усієї цієї техніки привела до того, що з 1947 року компанія Galvin Manufacturing Corporation перемінила назву на Motorola Inc. Звичне нам лого, у вигляді букви «М» утвореної двома піками, з`явилося пізніше — в 1955 році. Цим логотипом компанія символізувала своє прагнення нагору, до лідерства. Логотип цей, відомий також і як «emsignia» ( а то й зовсім «batwing»«крила летучої миші»), існував усе це час практично без змін — тільки в 1967 році його уклали в коло. Слово «emsignia» виникло, як М-Видозмінене слово «insignia»«символ, емблема».

Motorola Startac
Motorola Startac (зображення з офіційного сайту)


Оборудование Motorola стає ледве чи не стандартом. В 1956 році з`являється перший пейджер. Перший в історії прямокутний кінескоп для телевізора — також розробка Motorola (1963 рік). На космічних кораблях Apollo стояло встаткування цієї компанії, так що їй належить честь першої радіопередачі з Місяця на Землю (1969 рік).

Але найголовніше в історії компанії подія відбулася в 1973 році — з`явилася перша у світі працююча модель стільникового телефону Motorola Dynatac (Dynamic Adaptive Total Area Coverage). Цим устроям дано було здійснити справжню революцію. До комерційної реалізації пройшло 10 років — перший Dynatac з`явився в продажі в 1984 році. Не дивлячись на високу вартість кількість користувачів стільниковому зв`язка вже через кілька років обчислювалося мільйонами

До дуже й дуже багатьом розробками Motorola можна прив`язати приставку «перший у світі». Компанія коштує в джерел розробки настільки популярних нині стандартів GPS і GPRS. В 1991 році вона заснувала Iridium, Inc. — компанію супутникового зв`язку, що охоплює практично всю поверхня Землі

Брала участь Motorola і в розробках разнонобразных мікропроцесорів. Так, перші комп`ютери Apple були побудовані із застосуванням саме цих процесорів. Використовувалися вони й у перших наладонниках Palm. В 2004 році підрозділ Semiconductor Products Sector (SPS) перетворюється в самостійну компанію Freescale Semiconductor, Inc .

MOTORAZR V9
Motorola MOTORAZR V9


Но, як уже й було сказано вище, найбільшу популярність Motorola принесли саме мобільні телефони. Особливо її знамениті розкладачки — Startac (1996 рік), а пізніше й MOTORAZR V3 (2004 рік). Правда, останні роки, справи в Motorola на ринку мобільних телефонів не заладилися; компанія із другого місця скотилася на четверте, поступившись Samsung Mobile і LG Electronics. Винять у цьому Эда Зандера (Ed Zander), що був CEO Motorola, помилкова політика якого, ледве було не привела до краху. Але початок 2010 принесло надію на відродження компанії. В особі смартфонов, що працюють під керуванням операційної системи Google Android. Втім, у цьому ж році Motorola поступилася пальму першості в США компанії Apple, а також, уперше в історії, вилетіла з п`ятірки найбільших виробників мобільних телефонів. На її місце прийшла канадська RIM.

До початку 2011 року Motorola розділилася на два підприємства:
Motorola Solutions — рішення в області зв`язку для державних і комерційних структур;
Motorola Mobility — смартфоны, телефони, планшетні комп`ютери. У травні 2012 року була придбана Google. А починаючи із січня 2014 року відійшла до китайського виробника електроніки Lenovo.

Головний офіс Motorola Solutions перебуває в Шаумбурге, штат Іллінойс, США (Schaumburg, Illinois, USA).

Цікаві факти:

Мобільний телефон Motorola «винаходила» у конкуренції з Bell Laboratories. Було витрачено більш 10 років і більш 100 мільйонів доларів ( за тодішнім курсом!). І Motorola встигнула першої, не набагато, але все-таки випередивши свого конкурента. 3 квітня 1973 року один із провідних розроблювачів телефону — Мартін Купер (Martin Cooper) зробив перший в історії дзвінок. Природно, що подзвонив він в офіс Bell Laboratories. Поиздеваться.

Той же Мартін Купер згадував згодом, як важко йому довелося при випробуваннях Dynatac. Адже доводилося дуже багато ходити, щоб перевіряти рівень сигналу й взагалі працездатність устрою в різних умовах. Що робити з кілограмовою цеглою-телефоном у руці вже літній людині було непросто.

Традиційно, на всіх офіційних світлинах телефонів Motorola виставлений час 11:35 АМ (нині це правило дотримується вже далеко не завжди). Навколо цього часу вже вибудувалися цілі легенди. Більш-менш правдоподібне пояснення затверджує, що саме в цей час Мартін Купер зробив свій знаменитий дзвінок. Інша легенда побудована на причині взагалі іншого роду: у цей час, 8 серпня 1969 року, музиканти The Beatles перетинали знамениту вулицю Abbey Road для запису однойменного альбому. Момент цей і відбитий на обкладинці альбому, що став останнім («Let It Be» був зведений уже після розпаду The Beatles). І якщо це так, то очевидно в Motorola дуже цінувалася творчість легендарної групи

Motorola у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
63 Найпростіші бренди (Global Brand Simplicity Index), 2013
2009
78Самі більші компанії США (Fortune U.S. 100), 2009
2008
87Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2008
92 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2008
2007
60 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2007
77Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2007