Mothercare

Мережа магазинів роздрібної торгівлі, що спеціалізується винятково на товарах для майбутніх мамів і дітей, віком до восьми років. Мережа британського походження; нині, шляхом франшизы поширена в багатьох країнах світу — у Європі, Азії, Африці

Засновником Mothercare був хтось Селимо Зикха (Selim Zilkha), уродженець Багдада, що виріс у Лівані, а, що потім перебрався в США. В 1960 році Селимо приїжджає у Великобританію, де, роком пізніше, відкриває в Кінгстоні (Kingston) магазин із продажу одягу для вагітних, дитячих колясок і меблів для дитячих приміщень. Відповідно ж іншій інформації, Селимо просто викупив уже наявний магазин товарів для мамів і дітей, трохи видозмінив його й перейменував в Mothercare (у перекладі з англійського, «материнська турбота»). Надалі асортименти розширюється, з`являється одяг для дітей, іграшки, гігієнічна продукція. Починають з`являється нові магазини в інших містах. ДО 1969 року їх було вже більш ста. А в 1972 році Mothercare стає публічною компанією.

В 1982 році відбулося об`єднання з іншою мережею роздрібної торгівлі — Habitat, що спеціалізується на товарах для будинку. Так з`являється Habitat Mothercare plc. На той час Селимо вже втратив інтерес до свого дітища, продав свою частку й повернувся ВСША.

В 1986 році відбувається чергове об`єднання, цього разу з British Home Stores і поява в результаті Storehouse plc. Надалі відбувається ще кілька покупок і злиттів. Але підсумком усього стає ребрендинг 2000 року брендом, що коли веде, стає Mothercare, а назва холдингу змінюється на Mothercare Plc.

На сьогоднішній день, мережу Mothercare є однієї з найбільшої у своїй області. Уже здійснюється не тільки продаж товарів сторонніх виробників, але й продукції під власним брендом. В 2007 році компанія відзначилася тим, що була запущена соціальна мережа Gurgle (www.gurgle.com). Її аудиторія — молоді батьки, що бажають обмінюватися досвідом або просто спілкуватися. У такий спосіб компанія розраховує зайвий раз привернути увагу громадськості до бренда Mothercare.


Gurgle
Реклама соціальної мережі Gurgle


Головний офіс Mothercare Plc. перебуває в Уотфорде, Хартфордшир, Великобританія (Watford, Hertfordshire, UK).