Mercedes

1902

1909

1916

1926

Історія цієї легендарної марки почалася в 1900 році, коли Эмиль Еллинек (Emile Jellinek), представник французького підрозділу DMG (Daimler Motoren Gesellschaft), переконав Вільгельма Майбаха (Wilhelm Maybach) назвати новий автомобіль компанії на честь свій дочки — Мерседес. На самому справи, кликали її Адріана Мануэла Рамона Еллинек (Adriana Manuela Ramona Jellinek), прізвисько Мерседес (Mercedes) закріпилося за нею в сімейному колі. В 1902 році назва Mercedes стало офіційною торговельної мазкої компанії.

Цей, найперший Мерседес був гоночним автомобілем, що одержали не одну перемогу в спортивних змаганнях, знайшовши марці голосну славу. Причому, за кермом часом сидів сам Еллинек. Роблячи це анонімно, під псевдонімом Мсьє Мерседес — все-таки по сумісництву він був ще й дипломатом, що не занадто в`язалося з кар`єрою автогонщика. До речі, в 1903 році він офіційно перемінив прізвище на Еллинек-Мерседес. У такий спосіб його змело можна назвати людиною, яка буквально виліпила цю марку своїми руками. Уперше Еллинек зіштовхнувся з DMG в 1890 році, коли почав продавати їхні автомобілі. Він постійно засипав керівництво компанії радами, не скуплячись часом на міцні вираження, якщо знаходив у тієї або іншій конструкції серйозні недоліки. Завдяки його старанням був проданий не один десяток автомобілів DMG, що в ті роки означало чудовий результат. Він влив у компанію серйозні суми, за умови, що його приймуть у раду директорів і дадуть виключне право на продажі автомобілів у деяких європейських країнах. Не дивно, що Еллинек мав такий великий вплив на Майбаха.

Той найперший Mercedes (Mercedes-Simplex), розроблений Майбахом під пильним контролем Еллинека зробив справжній фурор, розвивши на змаганні фантастичну швидкість в 60 км/годину. Успіх марці був забезпечений. Задоволений Еллинек заявив пресі про початок «Ери Мерседеса».


Mercedes Simplex 40 PS
Mercedes Simplex 40 PS (1902 рік — одна з перших моделей)


Втім, сам він у цій ері протримався недовго. Коли в 1907 році з DMG пішов Майбах, керівництво компанії не побажало терпіти більше витівки й самодурство Еллинека, який на той час став зовсім вуж нестерпним. Контракт із ним був розірваний. Автомобілі ж, створені по продуманій їм концепції залишалися незмінними переможцями гонок аж до Першої світової війни

Тим часом DMG стрімко розбудовувалася. Крім автомобілів, вона почала провадити двигуни для катерів і аеропланів. Що було відбито в 1909 році на знаменитому логотипі — трипроменевій зірці — «на землі, на воді, у повітрі».

Після Першої світової війни, в 1926 році, відбувається об`єднання Daimler Motoren Gesellschaft з компанією Benz & Cie, заснованої Карлом Бенцем (Karl Benz). Як результат, з`являються компанія Daimler-Benz (нині просто Daimler) і марка автомобілів Mercedes-Benz. А трипроменеву зірку тепер обрамляє вінок, знятий з логотипа компанії Бенца. Надалі цей вінок буде скасований у звичайне коло, використовуване й понині. Один з найпростіших (і пізнаваних) логотипів в історії став символом розкоші й достатку. У ті роки головним інженером компанії стає Фердинанд Порше (Ferdinand Porsche), якому ще тільки стояло прославиться як творцеві знаменитих чудових спортивних і малюсіньких автомобілів. Двома роками пізніше на його місце приходить інший, менш відомий, але не менш талановитий інженер Ганс Нибель (Hans Nibel).

Завдяки злиттю, удалося не тільки вистояти у важкий післявоєнний час, але й знову високо піднятися. Відбувається повернення Mercedes в автоперегони. Успішне повернення, треба відзначити! Надалі багато чого для підтримки цього успіху зробили нацисти — перемоги в міжнародних спортивних змаганнях важливі для будь-якого тоталітарного режиму. У ті роки Мерседеси зі свастикою панували на трасах. До того ж, новому уряду були потрібні розкішні автомобілі, так що замовлень у компанії вистачало. Найпершим автомобілем пришедшего влади Гітлера став кабріолет Mercedes-Benz 630, який він «запозичив» у зміщеного Гинденбурга. Надалі верхівка Рейха користувалася моделлю Mercedes-Benz 770 K, який навіть одержав неофіційну назву «Uberauto»«сверхавтомобиль». З початком Другої світової війни компанія перемкнулася на військові замовлення


Mercedes 300SL «Gullwing»
Mercedes 300SL «Gullwing» (узяте звідси)


Після закінчення війни заводи компанії майже повністю лежали в руїнах. Так що на їхнє відновлення треба було досить тривалий час. Але при цьому, перші післявоєнні Мерседеси почали сходити з конвеєра вже в 1946 році. Це були невеликі седани з 38-сильними двигунами. Компанії не було потрібно відновлювати свою славу, так що з реконструкцією заводів знову почалося відродження Daimler-Benz. До початку 50-х знову починають випускатися рошкошные лімузини ручного складання. В 1954 році з`являється спортивне купе 300SL із дверима прозваними «крило чайки» («Gullwing») — ця модель стала однієї із самих пізнаваних у ті роки й у портфолио компанії взагалі. На той час автомобілі Мерседес знову повернули собі репутацію розкішних. Тоді відбувається відмова від компактних розмірів, до яких ще повернуться пізніше — в80-х.

До середини 80-х років компанію очікувала нова погроза в особі японських виробників, які хоча й відібрали в неї частина ринку, серйозно потіснити її так і не зуміли. Більше того, здоровіша конкуренція пішла Mercedes-Benz тільки на користь


Mercedes CL600
Mercedes CL600


Для того, щоб розповісти про весь чудовий модельний ряд компанії, що випускаються як у довоєнний, так і післявоєнний періоди, буде потрібно не один масивний тому. І ввійдуть у цю енциклопедію найрізноманітніші автомобілі, багато з яких ще в роки випуску стали справжніми легендами

На сьогоднішній день марка Mercedes-Benz для багатьох заслужено є тим, що повинен представляти із себе справжній автомобіль. Причому не обов`язково розкішний. Випускаються під цієї маркою й невеликі моделі, а також фургони, вантажівки, автобуси, автомобілі підвищеної прохідності. БагатоН з ц автомобіл заслужи у народ репутаці «, що неубиваемых Не залишає Mercedes автоспорт і донині. Випускаються на заводах Daimler і мікролітражні автомобілі, правда під іншим брендом — Smart.

Цікаві факти:

У жовтні 1998 року на президента Грузії Є. Шеварднадзе був зроблений замах. Його кортеж був обстріляний спочатку із гранатометів, а після й з автоматичної зброї. Президент не постраждав завдяки своєму броньованому Мерседесу. Компанія Daimler відразу замінила покалічену машину на нову. Кращу рекламу вони собі навіть і представити не могли. Особливо на тлі підмоченої репутації марки в 1997 році, коли в моделі W140 розбилася принцеса Діана з усіма своїми супутниками.

* * *

Летучі Мерседеси

До середини 50-х років минулого століття, компанія Daimler-Benz уже повністю оправилася після потрясінь викликаних війною. Мерседеси знову починають блищати на гоночних трасах. Але «Срібні стріли» не тільки завоювали престижні нагороди, але й вписали кривавий слід в історію автоперегонів — під час перегони «24 години Ле-Мана» 55-го року, Мерседес W196, за кермом якого сидів Пьер Левег, на скрости порядку 220 км/година вилетіла на глядацькі трибуни й вибухнув. Загинуло 85 людей, ще 120 були серйозно поранені. Гонку зупиняти не сталі, щоб юрби народу залишалися на своїх місцях і не заважали роботі підоспілих медиків. Перемога на трасі тоді дісталася Jaguar. Катастрофа 1955-го року ввійшла в історію автоперегонів, як найстрашніша

В 1999 році, на перегонах «24 години Ле-Мана» компанію Daimler знову очікував неприємний сюрприз і знову у вигляді «літаючого» Мерседеса. На щастя, цього разу обійшлося без жертв. Виникли аеродинамічні проблеми в моделей CLR, які, добре розігнавшись, просто злітали в повітря на пристойну висоту, після чого обрушувалися вниз. Така неприємність трапилася із двома болідами, причому другий умудрився пролетіти досить пристойна відстань. третю машину, Що залишився, негайно зняли із траси.

Mercedes у рейтингах


місце рейтинг, рік
2014
26 Найдорожчі бренди світу (Brandfinance Global), 2014
2013
3Кращі автомобільні бренди (Automarxx Brand Ranking), 2013
11Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2013
14Самі значимі бренди (Top Global Meaningful Brands Index), 2013
16 Найдорожчі бренди світу (The World's Most Valuable Brands), 2013
17Самі "зелені" бренди (Best Global Green Brands), 2013
43 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2013
49 Найпростіші бренди (Global Brand Simplicity Index), 2013
2012
6Бренди які можуть змінити світ (Planet Brands), 2012
11Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2012
15Самі "зелені" бренди (Best Global Green Brands), 2012
20Улюблені бренди росіян, 2012
46 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2012
2011
12Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2011
50 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2011
2010
12Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2010
15Улюблені бренди росіян, 2010
54 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2010
2009
12Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2009
18Улюблені бренди росіян, 2009
40 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2009
2008
11Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2008
36 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2008
2007
10Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2007
29 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2007