Martini

1929

2007

Слоган: No Martini, no party
The right one.

Назва самому популярному у світі вермуту подарував італійський бізнесмен Алессандро Мартіні (Alessandro Martini), що жив у позаминулому столітті. По іронії долі Мартіні зовсім не був геніальним винахідником або барменом, що створив напій, який і донині є предметом шику й розкоші. Енергійний італійський підприємець приєднався до Вistilleria Nazionate da Spirito di Vino, компанії таких же ентузіастів, що займаються випуском вин і виробів з вин, коли йому було ледве більше 30-ти. Коли з ними став співробітничати ще один співробітник Луиджи Россі (Luigi Rossi), що прекрасно розбирався в травах, провині й виноробстві, настав зоряну годину для компанії, саме Луиджи й придумав рецепт знаменитого вермуту. У руках підприємців виявився прекрасний новий продукт, загальна ситуація в об`єднаній Італії сприяла економічному процвітанню й успіх не змусив себе чекати. В 18-19 століттях в Італії були дуже популярні напої з лікувальним ефектом, широко використовувалися такі інгредієнти, як полинь, кориця, горіхи коли, у якості аперитивів напої з такими добавками сприятливо впливали на роботу шлунка й на самопочуття в цілому. Цікаво, як у загальному-те ті самі процеси в різних країнах приводять до зовсім несхожих результатів: виноробні традиції Італії при змішанні трав, спецій, настойок, подарували світу прекрасний спиртний напій, а в Америці такі ж досвіди зі схожими інгредієнтами привели до появи Пепсі-Коли й Кока-Коли. Але ж починалося всі й там і там з лікарського напою…

1863 рік висунув компанію в лідери ринку: одержавши протекцію короля П~ємонту (Piemont), підприємці створюють кілька нових філій, проведення росте, гроші починають текти рікою. Компанія тепер називається «Martini, Sola & Cia», а на чолі її коштують Мартіні й Россі. Алессандро Мартіні займається, як би сказали сьогодні, промоушеном фірмового напою, він їздить у рекламні тури, розхвалює новинку: оцінити божественний напій повинні не тільки співвітчизники, але й увесь світ! Перші ящики нового вермуту відправляються за океан у Північну Америку, пізніше в Південну Америку, столиці країн Європи, Єгипет, мода на напій поширюється по усьому світу.

В 1879 році фірма міняє назву на «Martini & Rossi» і стає визнаним лідером у проведенні ароматизованих вин і коктейлів. З тих пор двом однодумцям удалося не тільки побудувати прибутковий бізнес,налагодити широку мережу поставок, але й увести моду на своє дітище по усьому світу на сторіччя вперед. Мартіні був обласканий аристократами, одержав усі мислимі й немислимі премії (тільки наприкінці 19-го століття — більш 40-ка нагород на всесвітніх виставках). Удалої для просування напою виявилася мода, що й набирала обороти, на коктейлі, вермут був прекрасною основою для безлічі з них, недарма одним із символів напою стали келихи для коктейлів, які ми знаємо за назвою — «келихи для мартіні». В 1929-м року реєструється логотип «Martni» — відоме коло на смузі, по одній з версій коло — це келих Martini Rosso, а смуга з написом — пляшка, нахилена над ним, по інше, червоне коло — символ земної кулі, яка оперізує напис «Martini». В 2007 році логотип фірми був оновлений

Саме, мабуть, важливе, що зробили для просування свого дітища підприємці, це перетворення солодкого вермуту в символом розкоші й багатства. Аристократичність і богемність образа завжди підкреслювалася рекламою, красуні з рекламних плакатів, елегантні джентльмени з екранів призивали й продовжують кликати у свій світ, де мартіні можна тільки змішувати в шейкере, але не збовтувати. Існує легенда, що першим напоєм, який випив президент Рузвельт після скасування «сухого закону» в Америці був коктейль на основі «Martini».

Може бути прекрасний напій розчинився б серед сотні собі подібних, якби не продавав разом зі спиртним і модний спосіб життя, шматочок солодкого життя у вищому суспільстві. Яхти, фотомоделі, мачо, мартіні… Усі б добре, але бентежить те, що мартіні перетворився у свого роду символ легені, так скажемо, способу життя, martini-girl визначення зовсім не аристократки або безтурботної красуні, скоріше дівчини, чия поведінка не обтяжена особливою мораллю. Такому сприйняттю сприяв і не дуже вдалий хід маркетологів, що запропонували в 1970-х у якості девізу «Martini» фразу: «anytime, anyplace, anywhere» ( “ у будь-який час, у будь-якому місці»), слоган повинен був затвердити Martini у якості «all day drink», але замість цього тільки викликав певні асоціації.

Сьогодні бренд “Martini” належить корпорації «Bacardi-Martini» Ltd, що виникла в 1992-м року шляхом об`єднання двох найбільших фірм «Bacardi Limited» і «Martini & Rossi», і усе ще залишається одним із самих улюблених і запоминащихся серед алкогольних брендів. Так буде тривати й далі, поки на світі є люди, що вірять, що келих мартіні в руках зробить тебе Джеймсом Бондом, ну в крайньому випадку Джорджем Клуні.