Lux

Історія цього мила почалася ще в 1899 році, коли британська компанія Lever Brothers (в 1930 році вона об`єднається з голландської Margarine Unie, у результаті чого утворюється Unilever) представила на ринок туалетне мило за назвою Sunlight Flakes, що можна перевести як «Пластівці сонячного світла». Правда, рік по тому назву спростили до більш зручного у всіх відносинах Lux, у перекладі з латині, що означав «світло», що й натякав на «люкс, розкіш».

Досить довго мило Lux не користувалося надмірною популярністю, хоча й поступово захоплювало ринки різних країн. Так, в 1925 році почалися продажі на території США. Успіх прийшов коли в 1927 році американське рекламне агентство J Walter Thompson запропонувало принципово нову по тем часам стратегію — використовувати для реклами кінозірок. До цього таку практику не застосовував ніхто. Так що й говорити, саме поняття «кінозірка» було ще відносно в новинку. Так Lux стало позиціонуватися як «зоряне мило». Таким воно й залишалося довгі роки. У рекламі Lux знімалися й такі знаменитості, як Мерлин Монро із Софи Лорен, і мало кому взагалі відомі актори. Кількість «зірок» було таким величезним, що навіть архіви Unilever не в змозі надати точну інформацію про те, скільки ж їх було і як їхніх усіх кликали. Різні джерела називають цифру від 400 до 2000 людей. Успіх виявився досить значним


Lux soap
Реклама «дозоряної» епохи. Середина 20-х років
Lux позиціонується як мило, що не уступає французькому,
тобто про самобутність мова поки не йде.


Періодично реклама Lux міняла загальний напрямок, підбудовуючись під віяння епох, хоча основу її становили всі ті ж «зірки». Однак, до початку 70-х років минулого століття бренд почав здавати свої позиції. Причин тому було трохи. Досить одноманітна реклама приїлася й уже не провадила достатнього ефекту. До того ж, Unilever не зреагувала вчасно, продовжуючи випускати Lux тільки у вигляді брусків, у той час, як ринок уже вимагав різноманітних рідких варіацій, гелів для душу й т. п.


В 1995 році була почата спроба відродити колишню славу бренда, повністю переробивши його позиціонування — у рекламі стали зустрічатися не тільки «зірки», але й прості люди. Однак, було вже пізно. Втім, Unilever не стала засмучуватися або продовжувати спроби. Компанія просто зробила флагманом мило Dove, що існувало з 1956 року

На сьогоднішній день мило Lux усе ще досить відомо. От тільки основна маса його споживачів живе в країнах Латинської Америки, Близького Сходу й Азії. Більш-менш популярно це мило й у США, хоча й зовсім не так, як раніше.