Kool-Aid

1954

Цей безалкогольний розчинний напій практично невідомий у нас, однак дуже популярний у США. Kool-Aid продається виді порошку, який потрібно розчинити у воді й додати по смакові цукру. Доступні шість основних смаків — вишня, виноград, лимон-лайм, апельсин, малина й полуниця. Напій продається також і у вже рідкому стані. Відносно недавно в продажі з`явилося й морозиво на основі даного напою. Для розчинення порошку найчастіше використовують скляні графини характерної форми. Звідси й виник образ Kool-Aid Man (він же Pitcher Man) — символу напою, людину-глечика, одягненого в кольори українського прапора, що й репетує «Oh Yeah!» з будь-якого приводу. Це один з найвідоміших талісманів брендів у США. Його вже неодноразово робили головним героєм коміксів і комп`ютерних ігор, не говорячи вже про незліченних рекламних роликах

Kool-Aid Man
Знайомтеся — Kool-Aid Man


Изобретен Kool-Aid був Эдвином Перкинсом (Edwin Perkins) ще у двадцятих роках минулого століття. Справа відбувалася в місті Гастингс, штат Небраска, США (Hastings, Nebraska, USA).

Перкинс працював на кухні будинку, що належить його матері. Йому допомагала тільки дружина Китти. Метою експериментів було створення сухого концентрату для підвищення зручності транспортування фруктового напою на більші відстані. Одержати рідкий концентрат удалося без проблем, а от над приведенням його в порошкоподібний стан довелося чимало повозитися. Цього вдалося досягтися в 1927 році. Роком пізніше була зареєстрована торговельна марка Kool-Aid.

Kool-Aid
Дизайн упакування Kool-Aid переодически міняється


Перкинс вирішує почати своя справа. Для цього він в 1931 році переїжджає в Чикаго. Якийсь час вести бізнес дійсно вдавалося самостійно, продаючи по одному мільйону пакетиків у день. Однак, в 1953 році Kool-Aid був викуплений компанією General Foods. Рік по тому почалася масована рекламна компанія продукту. Так, в 1954 році, народився Kool-Aid Man. Його батьком був хтось Марвин Плоттс (Marvin Plotts). Корпоративна легенда говорить, що образ Pitcher Man прийшов до нього, коли він побачив, як його маленький син намалював веселу пичку на запітнілому глечику з Kool-Aid.

До речі, у Гастингсе до цих пам`ятають, що саме їх невелике місто стало батьківщиною відомого бренда, завдяки чому прославився на всю більшу країну. Щороку, у другу неділю серпня там проводиться фестиваль Kool-Aid, який з деяких пор уважається офіційним напоєм штату Небраска. Однак, як показують дослідження, напій цей найбільше популярний серед латиноамериканців, що проживають ВСША.

Kool-Aid Man Comics
Kool-Aid Man часто ставав героєм коміксів
Тут він рятує Бенджамина Франкліна від жари й спраги.


На сьогоднішній день права на бренд Kool-Aid належать компанії Kraft Foods Company.

Цікавий факт:

У США й Канаді досить популярна фраза «Drinking the Kool-Aid» («сьорбнути Kool-Aid»), нерідко вживана в літературі й ЗМІ. Це метафора, що означає «беззаперечно повірити якій-небудь ідеї або навчанню, сліпо, без критичного аналізу», іноді може мати негативний відтінок або використовуватися іронічно. Виникла в 1978 році, після масового самогубства в Джорджтауні членів секти «Храм народів», заснованої Джеймсом Уорреном «Джимом» Джонсом двома десятиліттями раніше. Справа в тому, що сектанти звели счеты з життям, випивши Kool-Aid, у який був доданий ціанід. Принаймні так затверджує офіційна версія. Що ж дійсно відбувалося в Джорджтауні 18 листопада 1978 року, доподлинно мало кому відомо. Існує теорія, згідно з якою там було зроблено масове вбивство, організоване співробітниками ЦРУ, стурбованих зростаючим впливом секти, її противлением існуючому режиму й зміцненням зв`язків ССССР.

Kool-Aid у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
39Дитячий рейтинг брендів (Kids' Most Loved Brands), 2013