Komnick

На жаль, історія автомобілебудування знає чимало прикладів, що коли подавала більші надії марка йде в небуття. Більше того, про неї забувають усі, крім людей, що цікавляться автомобільною історією. Саме така доля була в німецького виробника Komnick. Але ж починалося всі досить непогано.

В 1906 році, Франц Комник (Franz Komnick), житель Західної Пруссії й власник невеликої фабрики F. Komnick Hotop, по виробництві сільськогосподарської техніки, вирішує зайнятися автомобілями. Для цього створюється нове підприємство, що одержала назва Automobilfabrik F. Komnick. Уже через рік перші автомобілі Komnick були представлені на суд покупців.

Komnik

И треба відзначити, що перший млинець зовсім не вийшов грудкою. Привабливі автомобілі власної конструкції виявилися дуже надійними й невибагливими. Виробник активно виставляє їх у змаганнях, де його творіння завойовують безліч нагород, що робить їм прекрасну рекламу. Автомобілі Komnick починають продаватися вже по всій Європі.

В 1912 році компанія міняє назву на Automobilfabrik Komnick Gmbh. Починається проведення вантажівок, вантажопідйомністю кілька тонн. Розширюється модельний ряд сільськогосподарської техніки, про яку ніхто й не думав забувати. Справи в компанії йдуть відмінно.

Вантажівки Komnick добре послужили кайзерівським військам під час Першої Світової війни. Але от поразці Німеччини вдарило по фірмі дуже сильно. Але роботи на заводі тривають, правда випускаються вже, в основному, вантажні машини. Уживають спроби по створенню нових моделей, по поліпшенню вже існуючих. Можливо що Komnick зуміла б устояти, але криза 1929 року виявилася для неї непереборною перешкодою. Роком пізніше всі збережені активи були викуплені інший німецькою компанією — Heinrich Büssing AG. Що стосується Франца Комника, те він надовго пережив своє дітище, доживши до 1938 року.