Kawasaki

У більшості людей назва Kawasaki асоціюється винятково зі спортивними мотоциклами. Насправді ж, Kawasaki Heavy Industries, Ltd. — це величезний промисловий концерн, для якого випуск мотоциклів є лише одним з безлічі видів діяльності. Проведенням мотоциклів займається підрозділ Kawasaki Motorcycle Corporation, що з`явилося в 1963 році, після поглинання Kawasaki компанії Meguro, що займалася мотоциклами. До цього компанії просто співробітничали. Об`єднання ж дозволило досягтися нових результатів на ринку

Історія Kawasaki почалася ще в 1887 році, коли японський бізнесмен Шозо Кавасакі (Shozo Kawasaki) заснував суднобудівну компанію Kawasaki Tsukiji Shipyard. Маючи багатий досвід морських подорожей, Кавасакі переконався, що європейці розуміють у кораблях куди більше японців. Із цієї причини він розв`язав використовувати європейські принципи суднобудування. В 1896 році компанія була перейменована в Kawasaki Dockyard Co., Ltd.


Kawasaki XP-1
Kawasaki XP-1


Згодом до будівлі кораблів додалися ще й морські перевезення. Справи пішли настільки успішно, що до кінця сторіччя Кавасакі почав проявляти інтерес і до залізниць. Компанія розширювала сфери діяльності. Важливу частину її бізнесу стала становити сталепрокатна промисловість, моторобудування, а після й літакобудування (в 1922 році з`явився перший аероплан, повністю побудований компанією). Усі ці підрозділи й донині є частина корпорації (Kawasaki Shipbuilding Corporation, Kawasaki Heavy Industries Rolling Stock Company, Kawasaki Heavy Industries Aerospace Company…).

Після Другої світової війни довелося терміново шукати нові види діяльності, оскільки провадити літаки компанія не могла. Отоді-те й починається випуск мотоциклетних двигунів, що використовувалися згаданою вище компанією Meguro, співробітництво з якої приносило гарні плоди. З тих пор мотоцикли стали чи не символом Kawasaki.

На сьогоднішній день корпорація Kawasaki містить у собі безліч підрозділів як у самій Японії, так і по усьому світу. Випускається найрізноманітніша продукція — від мотоциклів, до літаків і кораблів

Штаб-квартира Kawasaki Heavy Industries перебуває в Токіо, Японія (Tokio, Japan).

Цікавий факт:

Перша японська субмарина була побудована в 1906 році на верфях Kawasaki.