J&B

&Звучить досить дивно, але в джерел цього винятково популярного в усьому світі шотландського віскі коштує італієць — Джакомо Джустерини (Giacomo Justerini), родом з італійського міста Болонья (Bologna). В 1749 році він прибув в Англію, де, разом з якимось Джорджем Джонсоном (George Johnson), заснував компанію Johnson&Justerini. До речі, основна причина, що змусила італійця припертися з теплої Болоньї в мрячний і холодний Лондон, була любов до знаменитої в ті роки оперної співачки, італійки Маргариті Белине (Margherita Bellino). Однак, оперній зірці зовсім не потрібний був парубок, увесь стан якого полягав лише з пари більш-менш стерпних костюмів так записної книжки дядька, у якій була розписана оригінальна конструкція самогонного апарата. І не відомо, як би зложилася доля Джакомо, не зустрінь він Джорджа, що володів досить солідними коштами, частина з яких і пішла на підставу компанії. Втім слово «компанія» напевно занадто голосно для невеликого магазинчика, що торгував крім віскі власної перегонки ще й алкогольними напоями від інших виробників (теж гучне слово, напевно доречніше було б «самогонників»). Для тих часів цього було більш ніж досить.

Відкинутий Джакомо в 1960 році вертається в Італію й подальша доля його невідома. Зате добре відома історія заснованої їм компанії, в основу якої був покладений самогонний апарат дядька. Якісне віскі швидко оцінили в колах еліти того часу. J&J швидко стає популярним і шановної серед англійської аристократії, яка, як відомо, любила піддати. На той час компанія одержала королівську ліцензію й займалася алкогольним бізнесом цілком офіційно.


Знаменна подія відбувається в 1831 році, коли компанію викуповує Альфред Брукс. Те в назві й з`являється літера «B» — J&B (Johnson&Brooks). Такі справи. Це пішло компанії на користь, поступово вона починає набирати обороти, віскі J&B стає відомим не тільки на берегах Мрячного Альбіону, але й за рубежем. На початку Хх-Го століття приходить воно й у США. Надалі J&B стає улюбленим віскі Фрэнка Синатры. Та й взагалі, серед шанувальників цього напою можна зустріти багатьох відомих особистостей із усього світла, того ж Пабло Пикассо, наприклад. До речі, саме J&B був заборонено одним з перших у роки, коли в США лютувала антиалкогольна компанія

На сьогоднішній день J&B є першим по популярності віскі на території Західної Європи й другим по популярності у світі (першим гордо крокує Johnnie Walker). Крім сорту J&В Rare, випускаються, хоча й менш відомі, сорту J&В Reserve, J&В Jet ( 15-літня витримка) і особливо дорогою J&В Ultima ( 12-літня витримка).

Штаб-квартира компанії Johnson&Brooks і донині перебуває Влондоне.