irobot

Американська компанія, що спеціалізується на проведенні робототехніки. Найбільше відома своїми автоматичними пилососами Roomba (сухе чищення) і Scooba (мокре чищення). Існують і інші моделі, наприклад, система Verro для чищення басейнів. Але не всі розробки компанії призначені для побуту, займається вона також і розвідувальними системами, роботами-саперами й іншими роботами для військових. Деякі з їхніх систем використовуються вченими й поліцією. Число лінійок продукції, що випускається, постійно збільшується, існують наземні й підводні рішення. Справи в компанії йдуть зовсім непогано.

Заснували компанію в 1990 році три вихідці з Массачусетского технологічного університету, що спеціалізувалися на штучному інтелекті. Це Хелен Грейнер (Helen Greiner), Рідні Брукс (Rodney Brooks) і Колин Энгл (Colin Angle). Першим серйозним замовленням став контракт від агентства DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency — агентства, що спеціалізується на оборонних системах) по створенню повністю автономної системи Packbot, призначеної для обстеження різних об`єктів, з метою пошуку людей або вибухових устроїв. Ці системи активно використовуються американською армією в гарячих точках — повідомляється про існування не менш 2000 штук Packbot.


irobot Roomba 780
irobot Roomba 780


В 2002 році відбувся вихід компанії на ринок побутових систем — був представлений пилосос Roomba. Менш чому через сім років по світу розійшлося більш трьох мільйонів таких устроїв. До середини 2011 року компанія зуміла реалізувати порядку шести мільйонів роботів різних систем і призначень.

Штаб-квартира irobot перебуває в Бедфорде, штаб Массачусетс (Bedford, Massachusetts).