Android

Операційна система з відкритим вихідним кодом, розроблена спеціально для мобільних устроїв. Представлено 21 жовтня 2008 року компанією Google. В основу її ліг всюдисущий Linux.

Розробкою системи займається організований Google альянс OHA (Open Handset Alliance), у який входить 48 компаній. Першим смартфоном, що працювали під керуванням Android, став T-Mobile G1, створений HTC (HTC Dream) — устрій задоволений виродливе зовні, але зате дуже цікаве технічно.

T-Mobile G1 HTC DreamHTC Dream — самий перый «андроидфон»

На сьогоднішній день, кількість устроїв під Andriod обчислюється вже десятками. Більше того, багато аналітиків ладять цій системі дуже велике майбутнє у світі мобільних устроїв. Очікується, що саме під цієї ОС будуть працювати переважна більшість смартфонов. Поширення додатків здійснюється, в основному, за допомогою онлайн-магазину Google Play (споконвічно Android Market).

Таким споконвічно був логотип Android в 2007 році до офіційного запуску системи

Початок 2010 року ознаменувався появою смартфона Google Nexus One, також створеним HTC. Поява мобільного устрою під брендом Google ознаменувало собою початок нової ери в історії розвідувача, коли продукція його стала мати на увазі не тільки софт, але й «залізо».

Сьогодні Android — одна із самих популярних мобільних операційних систем у світі, у деяких країнах випереджальна ios від Apple. Безсумнівна гідність рішення від Google укладається в його відкритості. Використовувати й модифікувати Android по своєму бажанню може будь-який виробник смартфонов. Як наслідок, на ринку з`явилася безліч недорогих, але функціональних устроїв