Il Giornale

Мережа кав`ярень Il Giornale сьогодні вже не існує. Вона функціонувала в США, у місті Сиэтле з 1986 по 1987, а потім стала основою для відомого нам бренда Starbucks. Заснував Il Giornale (у перекладі з італійського «газета») Говард Шульц, підприємець, довгий час, що проробив в Starbucks ( у ті роки компанія займалася винятково продажем кавових зерен і її керівництво навіть не планувало займатися іншими бізнес-напрямками) директором по роздрібних продажах і маркетингу

Не зумівши в рамка компанії реалізувати свою мрію про створенні мережі кав`ярень по типу популярних в Італії закладів такого роду, Говард Шульц звільняється й засновує свою компанію — Il Giornale ( по одній з версій, він заснував свою компанію, ще працюючи в Starbucks). Логотипом компанії стає зображення голови бога Меркурія, що повинне було викликати в покупців асоціації зі швидкістю й легкістю. Примітний цей логотип тим, що саме в ньому дизайнер Дуг Фаст (Doug Fast) втілив деталі, які потім переніс і на логотип Starbucks — малюнок був уписаний у зелене коло, а на колі були розташовані зірки й назва компанії.

Кав`ярні Il Giornale швидко завойовують популярність і, на ділі довівши перспективність своєї ідеї, Шульц вирішує рухатися далі. Заручившись підтримкою інвесторів, він здобуває Starbucks, компанію, у якій колись працював, і поєднує обоє бізнесу під єдиним назвою.

На цьому моменті закінчується історія Il Giornale, але починається історія успіхів відомого в усьому світі бренда — Starbucks.