Hynix

1983-2001

2001

Великий південнокорейський виробник модулів комп`ютерної пам`яті. Займає другий рядок у списку провідних виробників пам`яті у світі, уступаючи лише Samsung Electronics.

Компанія була заснована в 1983 році. Тоді вона називалася Hyundai Electronics Industries і була частиною Hyundai Group, поряд з такими відомими підрозділами, як Hyundai Motor Company.

В 1999 році відбулося злиття з LG Semiconductor Co., Ltd. Двома роками пізніше, через відділення від Hyundai Group, компанія перемінила ім`я на Hynix — похідне від HYundai electroNIcs(X).


Пам`ять, проведення Hynix Semiconductor, використовується в устроях багатьох іменитих виробників комп`ютерної техніки, начебто IBM, Apple, ASUS і інших. Виробничі потужності, крім Південної Кореї, перебувають також у Китаї й Тайваневі. Штаб-квартира Hynix розташована в Ичхоне, Південна Корея (Icheon, South Korea).

В 2010 році Hynix «прославилася» завдяки гучному процесу, коли Єврокомісія обвинуватила компанію в картельній змові з 8-ю іншими виробниками пам`яті (Samsung Electronics, Elpida Memory, Nanya Technology, NEC Electronics, Toshiba, Mitsubishi Electric, Hitachi, Infineon), що дозволило їм фіксувати ціни на чипи пам`яті в плині досить тривалого періоду. Усі дев`ять змовників змушені були виплатити величезні штрафи. З найбільших виробників пам`яті не постраждала тільки Micron, оскільки саме це компанія й «настукала» про існування змови